„Sidabrinės gervės naktys“ nusileis Šaukėnuose    

2013-08-06

 

Ketvirtasis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet birželio 1 d. pakėlė sparnus Veisiejuose, Lazdijų rajone ir tęsia skrydį per visą Lietuvą. Rugpjūčio 10 d., šeštadienį, 21.30 val. kino mėgėjai kviečiami į Šaukėnus, prie Kultūros centro. Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi.

Aplankęs Birštoną, Mažeikius, Jurbarką, Raudondvarį, Žagarę, kitus Lietuvos miestus, festivalis šią vasarą jau sukvietė daugiau nei tris tūkstančius žiūrovų, kurie po atviru dangumi bendravo su kino kūrėjais ir mėgavosi naujausių šalies filmų peržiūromis. „Šiemet truputį pakeitėme festivalio koncepciją“, - pasakoja festivalio organizatorė, Lietuvių kino akademijos (LiKA) vadovė, Lina Buzelytė. – „Praeitus tris metus veždavome į renginius žinomus Lietuvos aktorius ir keletą kino kūrėjų. Šiemet mūsų tikslas yra Lietuvos gyventojus supažindinti su naujais kino veidais, būtent su tais, kurių filmus rodome festivalio metu. Į ketvirtus metus organizuojamą festivalį yra kviečiami Lietuvos kino ir TV kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ filmų-laureatų kūrybinių grupių nariai ir, be abejo, aktoriai. Mes siekiame, kad žmonės pažintų ne tik kūrinius, bet ir jų autorius. Tikime, kad oras leis švęsti kino šventę po atviru dangumi“.

Kino vakaras prasidės vos sutemus, apie 21.30 val. prie Kultūros namų. Žiūrovai turės galimybę pamatyti Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2013” nominacijoms pristatytus įvairaus žanro kino kūrinius. Repertuare numatyti vaidybiniai trumpametražiai filmai „Expermenas“, rež. Ričardas Marcinkus, „Plaukikė“, rež. Gabrielė Urbonaitė, „Normalūs žmonės nesisprogdina“, rež. Marija Kavtaradzė, „Geriausias skyriuje“, rež. Akvilė Gelažiūtė. Ne tik mažuosius, bet ir suaugusius žiūrovus pritrauks animaciniai filmai „Graži diena“, rež. Nerijus Kanišauskas, „Senelės pasaka“, rež. V.Aškinis ir J.Leikaitė, „Karalienės liūnas“, rež. Antanas Skučas bei „Pirmoji Jonuko žuvis“, rež. Julius Liubertas.

“Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakarai yra išskirtiniai tuo, kad norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su rodomų filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas. Į Šaukėnus pabendrauti su žiūrovais ir pasidalinti kino virtuvės paslaptimis yra pakviesti atvykti  animacinio filmo “Senelės pasaka” autoriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė, taip pat vaidybinių filmų režisierės  Gabrielė Urbonaitė, Marija Kavtaradzė, Akvilė Gelažiūtė, studentiško filmo “Graži diena” autorius Nerijus Kanišauskas. 

Iš viso šią vasarą “Sidabrinės gervės naktų” karavanas ketina aplankyti 20 šalies miestų, juose parodyti originaliausius ir aukščiausių įvertininimų sulaukusius animacinius, trumpametražius ir ilgametražius dokumentinius bei vaidybinius kino filmus.

Renginį iš dalies remia Kelmės rajono savivaldybės administracija.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras. Apie festivalį tradiciškai informuoja www.15min.lt.

Lietuvių kino akademijos informacija

 

 

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA