Kur du stos visados daugiau padarys

 2013-10-23

 

Kūrybinių duetų gan reta. Šiaulių kino meno klube maždaug prieš metus susiformavęs vienas tokių patvirtino savo gyvybingumą, laimėdamas paskatinamąjį prizą rugsėjo 28 dieną Vilniuje įvykusiame jau 55-ajame iš eilės respublikiniame mėgėjiško kino festivalyje.

Turiu galvoje Reginos Petraitienės ir Rimo Roko Jonaičio duetą bei jų filmą „Petronėlė“.

 Maždaug keturias minutes trunkančiame filme pasakojama apie Reginos Petraitienės mamą.

Iš pradžių norisi pakalbėti apie filmuko kūrėjus.

Šie žmonės turi tiek ir bendrumų, tiek ir skirtingumų. Išoriškai taip tinka vienas prie kito, kad pagalvoji, jog jie yra vyras ir žmona. Ypač kai pasisako savo Lietuvoje populiarias pavardes. Tačiau jie tik labai seni pažįstami draugai, kaimynai, o dabar ir kūrybiniai bendraautoriai.

Mintis kurti filmą „Petronėlė“ kūrybiniam duetui kilo peržvelgus R. Petraitienės mamos jaunystės nuotraukas. Rimas Rokas sudėstė jas atitinkama tvarka, Regina susirašė tekstą ir  savo ramiu balsu filmo eigoje nupasakojo mamos žavėjimosi rankdarbiais istoriją.

Konkurso žiuri komisija atkreipė dėmesį į šį nepretenzingą, tačiau skoningą filmuką ir jo autoriams skyrė paskatinamąjį prizą.

R. Petraitienei tai pirmasis mėgėjiško kino prizas, o R. R. Jonaitis jų laimėjęs daugelį, nes yra mėgėjiško kino kūrėjas dar nuo tarybinių laikų, jo filmavimų stažas – 35-eri metai. Didžiausiu savo laimėjimu jis laiko 1988 metais respublikiniame mėgėjiškų filmų konkurse su filmu „Liko kryžius“ laimėtą prizinę vietą.

Žilvino Skačkausko straipsnis

 

 


Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA