Scanorama Šiauliuose
2013-11-19

Lapkričio 23-24d. Šiauliuose lankysis vienas svarbiausių ir didžiausių kino festivalių Lietuvoje - Scanorama. Filmai bus rodomi kino teatre Forum Cinemas Šiauliuose (Aido g. 8, Šiauliai)

Festivalio repertuarą Šiauliuose galite sužinoti užsukę į kino teatro interneto svetainę: http://www.forumcinemas.lt/

Europos šalių kino forumas SCANORAMA - kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, pripažįstamas ryškiausiu kultūriniu rudens įvykiu Lietuvoje. 

Prasidėjusi kaip Šiaurės šalių kino forumas (2003 m.)  ir pirmaisiais gyvavimo metais į kino sales pritraukusi  tik išskirtinai Šiaurės šalių kino gerbėjus, SCANORAMA vis augo: tiek programos apimtimi, tiek žiūrovų skaičiumi, tiek ambicijomis. Festivalis greitai tapo didžiausiu Šiaurės šalių kino forumu Baltijos regione, bendradarbiavimo ir bičiulystės ryšiais tiesiogiai susijusiu su svarbiausiais Europoje vykstančiais Šiaurės šalių kino festivaliais (Ruane, Prancūzija, Liubeke, Vokietija, Geteborge, Švedija). Po trejų metų Šiaurės šalių kino forumas „Scanorama“ tapo tarptautinio Europos kino festivalių tinklo „Alliance of Central and East European Film festivals” nariu. Nuo 2006 metų „Scanorama“ bendradarbiauja su Linco (Austrija) tarptautiniu kino festivaliu „Crossing Europe“, su kuriuo rengia specialiąją programą „Kertant Europą“, kuri yra programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

SCANORAMOS geografinis laukas plėtėsi. Nuo 2008-ųjų tai – visos Europos kino forumas,  Tačiau SCANORAMA ypač saugoja ir puoselėja savo ištakas – ryšį su Šiaurės Europos šalimis, kurių filmai buvo esminiu impulsu formuojantis festivalio vertybėms, tikslams, atmosferai, programos struktūrai. Festivalio įkvėpėjais laikomi kino klasikas Ingmaras Bergmanas ir avangardinis kinematografijos judėjimas Dogma’95 su Larsu von Trieru priešakyje.

SCANORAMA vadinama tvirtų moralinių nuostatų festivaliu, turinčiu ambiciją rodomais filmais puoselėti etines ir profesines vertybes. Kruopštaus darbo rezultatas – kasmet festivalio programoje žiūrovai aptinka filmų, prieštaraujančių vyraujančiai nuostatai, jog gerai yra tai, kas naudinga, o profesionalu tai, kas populiaru. Oponuodama įsišaknijusiam komerciniam skoniui, „Scanorama“ nuo pat pradžių laikėsi tvirtų programos formavimo ir filmų atrankos kriterijų. Tai filmų meninė vertė, novatoriškumas, kūrybiškumas ir kino kalbos naujumas. SCANORAMA savo programa kritiškai žvelgia į nūdienos paviršutiniškus poreikius ir savo pavyzdžiu įrodo atskirtį tarp komercinės ir meninės sėkmės.

SCANORAMA nuosekliai gilino ir tobulino savąją koncepciją, nesiekdama tik pigaus populiarumo, o rodydama tą kiną, kurio kelias į kino teatrus ir žiūrovų patirtį ypač sudėtingas. Tai festivalis, neieškantis tradicinių lengvesnių kelių, bet konceptualiai formuojantis ir puoselėjantis savąją festivalio viziją.

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA