V.V. Landsbergio filmas "Trispalvis" Šiauliuose


2013-11-20

  Nuo lapkričio 22d. Šiauliuose kino teatre "Atlantis Cinemas" pradedamas rodyti naujausias V.V. Landsbergio filmas "Trispalvis".

Filmo aprašymas

 

Naujasis Vytauto V.Landsbergio filmas „Trispalvis“ pasakoja apie režisieriaus pamėgtą Lietuvos pokario istoriją, tik šįkart čia kalbama ne apie konkretų žmogų ar įvykį, o bandoma sukurti apibendrintą pokario laisvės kovotojo portretą – nejuodinamą ir nešviesinamą, autentiškai piešiamą dvylikos to meto kovų liudininkų, buvusių partizanų ir jų ryšininkų. Sunku nusakyt šio filmo žanrą, kadangi jame be įtaigių dokumentinių pasakojimų matysime ir vaidybines scenas, nufilmuotas meistriška operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus ranka. Filmą lydės ir muzikiniai intarpai, kuriuose partizaniškas dainas atliks Ieva Narkutė ir Martynas Levickis. Ramiai tekantis filmas panardins žiūrovą į Lietuvos istorijos verpetus, raibuliuojančius kuo įvairiausiomis spalvomis – ir linksmomis, ir jaudinančiomis, ir graudžiomis. Visa tai prabils paprasta, nepretenzinga kino kalba, suprantama ir jaunam, ir senam, mylinčiam šį gražų kraštą.

 

Režisieriaus požiūris

Filmas, kaip ir daugelis mano filmų, atsirado netyčia, neplanuotai. Tiesiog paprašė pažįstami nufilmuoti garbaus amžiaus moteriškę, buvusią partizanų ryšininkę Zosė Avižaitę. Ji daug ką papasakojo - ir kaip ginklus partizanams nešdavusi, ir kaip stribai Ukmergėj ją tardydami sulaužė stuburą, kaip sėdinčią vežė į Sibirą, nes po to tardymo atsigulti nevaliojo jau iki pat senatvės. Papasakojo, nufilmavom, o po kelių dienų sužinojau, kad jos nebėra, iškeliavo, tarsi tik to pasipasakojimo būtų ir laukųsi. Tai buvo tarsi ženklas, kad reikia skubėt filmuot miško brolius – tada beveik metus su Agne Marcinkevičiūte filmavom, vis susielgetaudami po keletą litų ir nufilmuodami. Vėliau jau pradėjom galvoti apie „meną“ – tad atsirado Ievos Narkutės ir Martyno Levicko įgrotos bei įdainuotos partizaniškos dainos, partizanų pasakojimų ekranizacijos iš paukščio skrydžio ir t.t.

Buvo noras sukurti kinematografinį pokario žmogaus portretą. Ne prisitaikėlio, o to - nepabūgusio okupantų, išėjusio kovoti į mišką.

 

Daugiau info apie filmą:

www.trispalvis.lt

www.facebook.com/trispalvis

http://www.scanorama.lt/lt/filmas/trispalvis

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA