„Sibirietiško auklėjimo“ premjera lapkričio 22 d.


2013-11-21

  Kino teatre "Atlantis Cimenas" Lietuvoje filmuoto filmo premjera. Filme vaidina ne tik maestro Džonas Malkovičius, bet ir daug lietuvių kino ir teatro aktorių.

 

"Sibirietiškas auklėjimas"/"Educazione Siberiana" 

Režisavo: Gabriele Salvatores

 

(2013, Italija, Lietuva, 100 min., biografinis, drama, kriminalinis , N-16)

 

„Tai istorija apie gyvenimo būdą, kurio egzistavimas daugeliui žiūrovų visiškai nežinomas“, – sako amerikiečių aktorius Johnas Malkovichius. Apie nusikaltėlių gaujas pasakojančiame „Sibirietiškame auklėjime“ jis atliko vieną pagrindinių vaidmenų. Aktoriaus kolegomis aikštelėje tapo ir du geriausius draugus suvaidinę jauni lietuvių aktoriai Arnas Fedaravičius bei Vilius Tumalavičius. „Oskaro“ laureato italų režisieriaus Gabriele’io Salvatores Lietuvoje filmuotos kriminalinės dramos  premjera – jau šį penktadienį.

„Tai dar vienas spalvingos tarptautinės komandos filmas. Režisierius – italas, aktoriai – amerikiečiai ir lietuviai, filmuota Lietuvoje ir Italijoje, o istorija sukurta pagal rusų rašytojo autobiografinę knygą. Šis pasakojimas apie draugystę, kerštą ir garbę peržengia valstybių sienas, tampa universalus“, – sako dr. Gražina Arlickaitė, festivalio direktorė.

„Sibirietiškas auklėjimas“ pasakoja istoriją apie mažo miestelio nusikaltėlių gaują, kurioje auga du geriausi draugai – Kolimas ir Gagarinas. Kolimo senelis Kuzia (J. Malkovich) moko savo mažametį anūką išgyventi sudėtingomis sąlygomis, kur galioja vienintelis – savų – garbės kodeksas. Gyvendamas izoliuotoje nusikaltėlių bendruomenėje, turi ištverti smūgius, o atėjus tinkamam laikui smogti atgal. Po daugelio metų, griuvus Sovietų Sąjungai, Kolimas grįžta į namus atkeršyti už vaikystėje priešų jam padarytas skriaudas. Tačiau vaikinas susidurs su netikėta realybe – jo ir bičiulio Gagarino požiūriai, bandant suprasti naują kapitalistinį pasaulį, išsiskiria.

Šių geriausių draugų vaidmenys buvo patikėti dviem pradedantiesiems lietuvių aktoriams. Kolimą suvaidino šiuo metu Oskaro Koršunovo kurse besimokantis A. Fedaravičius, o Gagariną – Jono Vaitkaus studentas V. Tumalavičius. G. Salvatores pabrėžė, jog atrankos procesas buvo išties ilgas. Lietuvių aktoriai buvo atrinkti iš daugiau nei 300 kandidatų. Anot režisieriaus, jis specialiai pasirinko jaunus aktorius, kad ekrane jie būtų kuo natūralesni, jiems nereikėtų dirbtinai vaidinti personažų. Antraplanius personažus dramoje suvaidino ir daugiau lietuvių aktorių – Andrius Paulavičius, Kęstutis Jakštas, Juozas Gaižauskas, Donatas Šimukauskas, Giedrius Savickas, Jonas Trukanas ir kt.

Filmas jau buvo pristatytas Italijoje ir Maskvos kino festivalyje. Šiame festivalyje žurnalistų paklaustas, kaip sekėsi dirbti su amerikiečių kino žvaigžde J. Malkovichiumi, A. Fedaravičius prisipažino neklausinėdavęs jo, ką toliau turėtų daryti. „Tiesiog jaučiau iš jo sklindančią energiją. Kiekviena diena būdavo vis geresnė“, – pasakojo aktorius.

J. Malkovichius teigia, jog tai unikalus žvilgsnis į nepažįstamą nusikaltėlių pasaulį. „Įdomu pažvelgti į pogrindžio kultūrą, kuri beveik baigia išnykti. Man tai buvo žavinga patirtis“, – teigia amerikiečių aktorius.

Filmas sukurtas pagal šiuo metu Italijoje gyvenančio rusų kilmės tatuiruočių meistro Nikolajaus Lilino debiutinę autobiografinę knygą tuo pačiu pavadinimu. Pats autorius priklausė sibiriečių bendruomenei, nepaklususiai nei socialistinei, nei vėliau kapitalistinei sistemai. Bendruomenė gyveno pagal savo susikurtą režimą ir tradicijas, kurios žlugus Sovietų Sąjungai pradėjo merdėti. Knyga bei G. Salvatores filmas ir pasakoja apie pasikeitusią politinę, ekonominę ir kultūrinę santvarką bei jos liudininkus – geriausius draugus.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA