Premjeros Šiauliuose

2014-02-01

Šiaulių kino teatrai tradiciškai siūlo Jums tris kino premjeras.

 

  “Santa” /”Santa”
Komedija / Romantika / Drama

 Režisierius: Marius Ivaškevičius

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

 Filmo „Santa“ veiksmas vyksta šių laikų Lietuvoje ir Suomijoje. Per Kalėdų atostogas lietuvė Inga (akt. Sandra Daukšaitė-Petrulėnė) su savo septynerių metų sūnumi Vincu (akt. Ovidijus Petravičius) atvyksta į Rovaniemį – miestelį Suomijos šiaurėje – aplankyti Kalėdų Senelio, kuriuo dirbantis Jussi (akt. Tommi Korpela) įsimyli Ingą. Užsimezgęs romanas blaško įsimylėjelius tarp Lietuvos ir Suomijos.

Staiga viskas apsiverčia aukštyn kojom: Inga priversta kovoti dėl savo sūnaus gyvybės, o Jussi – atrasti vaiko pasaulio paslaptis, kartu su juo kurdamas naują Kalėdų Senelių legendą - istoriją apie Jussio senelį Lehtoneną bei slaptą „Santų“ batalioną, kuriai generolas Manerheimas Žiemos karo metu patikėjo apginti Laplandiją ir Kalėdas.

“Santa” - tai jausmingas pasakojimas apie žmonių santykius ir neretai skausmingus gyvenimo išbandymus, kuriuos įveikti padeda tikėjimas pasakos stebuklu bei... šviežias šiaurės oras. Jis toks šviežias, kad jį norisi gerti. Dėl tokio oro verta gyventi. Filmas nuspalvintas įspūdingais Laplandijos vaizdais ir pagardintas išskirtiniu Mariaus Ivaškevičiaus humoru.

Pasak režiseriaus, filmo žanras – drama, tačiau jame gausu ir komedijos, ir romantikos elementų. „Aikšelėje net juokavome, kad tos dalys, kurias filmuojame dabar – tai romantinė komedija, o tos, kurias reikės filmuoti poryt – ten jau rimta drama. Tiesa ta, kad šiame filme bus visko: ir smagaus juoko iš suomių bandymų mokytis lietuvių ir rusų kalbų, ir itin jaudinančių vietų stebint vaiko ir jį supančio pasaulio sąveiką,“ – teigia Marius Ivaškevičius.

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka aktorė ir televizijos laidų vedėja Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, vaidinusi TV serialuose „Nekviesta meilė“, „Moterys meluoja geriau“, „Nemylimi“, „Svetimi“, Europos kino žvaigždė Tommi Korpela, Lietuvos žiūrovams matytas filme apie pasiutusį Kalėdų Senelį „Rare Exports Inc.“. Septinmetį Vincą vaidina kine debiutuojantis Ovidijus Petravičius.

(Meed Films)

-------------------------------------

“Išgelbėti poną Benksą”/”Saving Mr. Banks”
Biografinis / Komedija / Drama

Režisierius: John Lee Hancock

Rodomas: Forum Cinemas Šiauliai

Kadaise garsusis Voltas Disnėjus (akt. Tom Hanks) dukroms pažadėjo sukurti filmą, paremtą mėgstamiausia jų knyga – Pamelos Travers (akt. Emma Thompson) „Mere Popins“. Deja, vienas garsiausių pasaulio kino kūrėjų negalėjo ir įsivaizduoti, jog pažado ištęsėjimui jam prireiks kone dviejų dešimtmečių...

V. Disnėjaus galvoje gimus idėjai ekranizuoti kūrinį vyras susidūrė su nesukalbama ir įnoringa britų rašytoja, jokiais būdais nenorėjusia leisti ekranizuoti „Merės Popins“. Po ilgų derybų tik 1961-aisiais P. Travers sutiko atvykti į Los Andželą ir pradėti derybas dėl istorijos perkėlimo į kino ekranus, tad V. Disnėjaus laukė dvi kankinančios savaitės, kurių metu isteriška ragana praminta moteris priešgyniavo bet kokiems bandymams suminkštinti jos širdį ir gauti teisę ekranizuoti knygą. Tarsi liūtė savo kūrinį gynusi rašytoja šveitė lauk būsimo filmo dailininkų eskizus, sutrypė brolių Shermanų „Merei Popins“ sukurtą garso takelį ir iškoneveikė kelionę į Disneilendą, tad V. Disnėjui beliko nuleisti rankas ir pripažinti pralaimėjimą...

Tačiau laimė nusišypso atkakliausiems – vieno pokalbio metu, užsiminus apie savo vaikystę V. Disnėjus netikėtai atranda raktą į P. Travers širdį, padedantį drauge sukurti kūrinį, iki šių dienų išliekantį vienu mėgstamiausių visų laikų filmų šeimai.

Nuoširdi, jaudinanti ir atvira „Merės Popins“ kelionė į didžiuosius kino ekranus, netikėtai užsimezgusi P. Travers ir V. Disnėjaus draugystė bei šilta istorija apie vaikystę ir šeimą.

(Forum Cinemas)

 --------------------------------------------

“Džekas Rajanas: šešėlių užverbuotas”/”Jack Ryan: Shadow Recruit”
Veiksmo / Drama / Trileris

Režisierius: Kenneth Branagh

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Perspektyvų darbo pasiūlymą gavęs talentingas finansų analitikas Džekas (akt. Chris Pine) vyksta į Maskvą, kur yra nusamdomas rusų milijardieriaus Viktoro Čerevino (akt. Kenneth Branagh).

Deja, kelionę sudrumsčia Džeko gyvenimą griaunanti žinia – jaunas vyras netikėtai tampa pagrindiniu įtariamuoju teroristinėje byloje, kurios pagrindinis tikslas - JAV ekonomikos sunaikinimas.

Suvokęs, jog tebuvo marionete ir atpirkimo ožiu Viktoro rankose, Džekas privalo atgauti gerą vardą, sustabdyti tikrosios teroristinės grupuotės veiklą, išlaisvinti rusų mafijos įkaite tapusią žmoną (akt. Keira Knightley) ir išnešti sveiką kailį iš pragariškų įvykių epicentru tapusios Maskvos... Tik ar eilinis finansų analitikas sugebės įvykdyti tikro slaptojo agento vertą misiją?

(Forum Cinemas)

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA