Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"  Šiauliuose

2014-02-03

 Vasario 7 - 8 d. Šiaulių dailės galerijoje - Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

 
Vasario 7 d., 18 val. - drama "Šantrapa".
Niko – talentingas gruzinų kino režisierius. Sovietinės valdžios plėšomas į visas puses, jis nepasiduoda ideologinėms taisyklėms. Iki gyvo kaulo įgrisus, žmogelis išvyksta į Prancūziją – atvirų pažiūrų šalį. „Šantrapa“ yra autobiografinis Joselianio filmas, apie kūrėjo laisvės paieškas, imigranto dalią, troškimą būti suprastam.
 
Vasario 8 d., 18 val. - dokumentinė animacija "Medaus spalvos oda".
Nerangus „mažasis azijietis“, išdykęs maištininkas ir išpūstakis, o dar ir oda medaus spalvos... Pasibaigus Korėjos karui, ir taip daugiavaikė šeima įsivaikina šešiametį Jungą. Kitokiam mažyliui sunku pritapti darnioje šeimoje, ir kodėl ta sesutė ir broliukas elgias taip gražiai... – nuobodylos! Tikra animuota ir dokumentiniais kadrais pabarstyta korėjiečių animatoriaus ir komiksų piešėjo Jungo (tikrasis vardas Jung Sik-jun) biografinė pasaka, sukurta pagal to paties pavadinimo grafinę novelę. 
Laurent’as Boileau (gimęs 1968 m.) – ne vieno televizijai skirto dokumentinio filmo apie animatorius operatorius bei montažo režisierius, įvairių televizijos laidų apie animaciją bei grafinę kultūrą autorius. Filmas Medaus spalvos oda apdovanotas specialiu Unicef apdovanojimu, Tarptautiniame animacinio kino festivalyje Annecy, Prancūzijoje pelnė specialų prizą už žiūroviškiausią filmą, apdovanotas pagrindiniais prizais animacijos festivaliuose Monrealyje bei Zagrebe.
 
Seanso kaina 5 lt.
Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA