Kino teatrai rodo...

2014-03-01

Šiaulių kino teatrai pristato keturis naujus filmus...

 

 “Brangenybių medžiotojai”/”The Monuments Man”
Komedija / Drama / Nuotykių

 Režisierius: George Clooney

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

 Veiksmo drama „Brangenybių medžiotojai“ sukurta pagal tikrus įvykius. Antrojo Pasaulinio karo metais naciai iš žmonių ir muziejų įžūliai grobė vertingiausius meno kūrinius. Blogiausia, kad didžiąją dalį turto, patys nesuprasdami jo vertės, vokiečiai neapdairiai sunaikindavo.

Filme atskleidžiama intriguojanti istorija apie septynis paprastus vyrus – iš amerikiečių ir britų sudarytą drąsių meno ekspertų grupę – meno kuratorius, istorikus ir muziejų direktorius, kurių užduotis surasti ir grąžinti nacių pavogtus meno kūrinius. Nors jie puikiai pažįsta Michelangelo darbus, nei vienas jų nė nenutuokia, kas yra M-1. Taigi – užduotis ne bailiams.

Situaciją dar labiau apsunkina negailestingai spaudžiantis laikas ir grėsmė, kad Hitleris neįkainojamas brangenybes gali bet kada sunaikinti, tačiau menui atsidavusių vyrukų ryžtas išsaugoti reikšmingiausius žmonijos kūrinius nugali baimę rizikingoje misijoje patiems netekti galvos.

Vos pasirodžius pirmosios žinutėms apie šio filmo premjerą, kino kritikai sujudo – akiratyje pasirodė vienas realiausių pretendentų į „Oskaro“ apdovanojimą geriausio metų filmo kategorijoje.

Kai į vieną filmavimo aikštelę susirenka tokios kino žvaigždės, kaip „Oskaro“ laureatai George Clooney, Cate Blanchett, Mattas Damonas, Jean Dujardinas, „Oskaro“ nominantas Billas Murray ir „Emmy“ laureatas Johnas Goodmanas – rezultatas akimirksniu patenka į kino istoriją.

Šiam žvaigždynui vadovauja pats G. Clooney, kuris filme atskleidė kone visus savo talentus – įkūnijo vieną pagrindinių vaidmenų; remdamasis Roberto M. Edselo knyga, parašė filmo scenarijų, ir sėdo į režisieriaus ir prodiuserio kėdes.

 (Theatrical Film Distribution)

 ----------------------

 “Ponas Žirnis ir Šermanas”/”Mr. Peabody & Sherman”
Animacija / Nuotykių / Komedija

 Režisierius: Rob Minkoff

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

 Jei berniukas gali auginti šunį, tai kodėl negali būti ir atvirkščiai?

Protingiausias pasaulyje šuo profesorius Ponas Žirnis ir išdykęs jo įsūnis – berniukas Šermanas – nepaprasta šeima! Vienas jų šuo, o kitas – žmogus. Ir šis drąsus šuo įsivaikino tikrą berniuką!

Be to, jų namuose slypi įdomiausias įrenginys pasaulyje – laiko mašina! Su šia mašina tėvas ir sūnus leidžiasi keliauti laiku, ir aplanko pačias keisčiausias ir įdomiausias pasaulio vietas – senovės Egiptą ir jo piramides, Kleopatrą ir jos tarnaites...

Tačiau vieną dieną jų ramus gyvenimas pakrypsta netikėta linkme. Norėdamas padaryti įspūdį savo naujajai draugei Penei, Šermanas prasitaria apie paslaptingąją mašiną. Ši pasiutėlė įkalba Šermaną išmėginti Laiko mašiną ir abu vaikai nukeliauja į kitus laikus. Šitaip prasideda didieji nuotykiai ir dar didesnės bėdos... Šį chaosą gali sustabdyti tik Ponas Žirnis!

Nuotaikingai šuniška istorija, apie keturkojo tėvystės vargus ir stebuklingą tėčio ir sūnaus kelionę laiku bus tikrai smagi istorijos pamoka tiems, kurie šios pamokos nemėgsta!

Smagų pasakojimą sukūrė filmų „Šrekas“, „Madagaskaras“ ir „Kaip prisijaukinti slibiną“ kūrėjai.

(Theatrical Film Distribution)

  ------------------------

 “Nesamasis laikas”
 Drama / Mistika

Režisierius: Mykolas Vildžiūnas

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Populiaraus serialo „Pasmerkti" aktoriai Toma Vaškevičiūtė ir Tadas Gryn debiutiniame režisieriaus ir aktoriaus Mykolo Vildžiūno (,,Tadas Blinda. Pradžia“, „Aš esi tu“) filme apie laiką, kuris gydo.

Mistinė drama „Nesamasis laikas“ - tai istorija apie pašėlusiai skubantį šiuolaikinį žmogų, kuriam likimas įteikia neįkainojamą dovaną – jo gyvenimą pakeičiantį susitikimą su seniai prarastu vaikystės draugu.

Pagrindinis filmo herojus, trisdešimtmetis Tadas - aktyvus, daug dirbantis, mažai miegantis ir nuolatos užsiėmęs miesto žmogus, neberandantis laiko paklausti savęs, kodėl nesusikalba su žmona, nepaskambina tėvams ir neturi ką pavadinti draugu. Šį nevaldomą Tado bėgimą sustabdo lemtinga avarija.

Atsipeikėjęs ligoninėje jaunas vyras prisimena tik faktą, kad vairuodamas automobilį nulėkė nuo kelio.

Nors Tadas jaučiasi gerai, sutrikę gydytojai jo iš ligoninės nepaleidžia, artimieji neranda atsakymų i paprastus klausimus. Dar labiau viską sujaukia netikėtai ligoninėje apsilankęs policijos inspektorius, prabylantis apie į komą panirusią paskutinės Tado kelionės bendrakeleivę. Vienintelis nuoširdžiai su juo kalbantis žmogus - dvidešimt metų nematytas ir tarsi iš dangaus iškritęs vaikystės draugas Vitalis.

Draugų susitikimai, ilgos vienatvės valandos ir ryškiais praeities vaizdiniais užsipildanti tyla priverčia Tadą įsiklausyti į patį save. Gal visi kalba atvirai, tik jis nebemoka klausyti? Gal dar gyva viltis sugrąžinti tuos, kurie visada yra šalia?

„Pagrindinis mano kartos bruožas - nuolatinę įtampą kelianti sumaištis. Kuomet nieko nespėji, o privalai. Nenori, o reikia. Dar gali, bet jau nebetiki. Šiame filme kalbu apie būtinybę nenutildyti šio vidurius draskančio vidinio nerimo, nes jame ir slypi visi rūpimi atsakymai. Tereikia sustoti ir įsiklausyti,“ – sako filmo režisierius Mykolas Vildžiūnas.

(Forum Cinemas)

------------------------------

“Non-stop
Veiksmo / Mistika / Trileris

Režisierius: Jaume Collet-Serra

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

 Katalonas Jaume Collet-Serra kino žiūrovams jau pažįstamas iš juostų „Našlaitė", „Vaško namai" bei „Nežinomas". Pastarajame filme „dirigavęs" Liam'ui Neeson'ui, jaunasis kino kūrėjas su airių aktoriumi dirba ir šioje juostoje.

Eilinis skrydis iš Niujorko į Londoną daug pasaulio mačiusiam oro maršalui Bilui Marksui (kurį ir vaidina L. Neeson'as) nežada jokių staigmenų. Tačiau lėktuvui pakilus ir Bilui vos spėjus patogiai įsitaisyti, supypsi jo telefonas. Žinutė priverčia sunerimti - joje rašoma, kad kas dvidešimt minučių bus nužudytas vienas lėktuvo keleivis. Tol, kol į slaptą banko sąskaitą nebus pervesta 150 milijonų dolerių. Pirmoji mintis - kad kažkas suklydo arba pajuokavo. Tačiau netrukus Bilas gauna ir antrąją grėsmingą žinutę. Ir trečią.

Tačiau tai, pasirodo, tik pradžia. Netrukus ant kojų sukeltos specialiosios tarnybos išsiaiškina, kad banko sąskaita atidaryta būtent B. Markso vardu, o lėktuve aptinkama bomba. Visi įkalčiai nedviprasmiškai rodo į oro maršalo pusę. Supratęs, kad jo garbės žodžiu niekas nepatikės, savo nekaltumą Bilas nusprendžia įrodyti veiksmais.(Acmefilm)

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA