Autorinio kino aljanso mėnuo bibliotekoje

2014-03-04

        Kovo mėnesį bibliotekoje vyksta Autorinio kino aljanso filmų rodymai. Kiekvieną kovo ketvirtadienį nuo 16.00 val. bibliotekos kino salėje, II a. nemokamai rodomi Autorinio kino aljanso filmai: „Artimos šviesos", „Prieš parskrendant į žemę", „Aurora", „Marinos namai". Įėjimas tik su kvietimais, kuriuos galite įsigyti lankytojų registracijos ir kontrolės vietoje. Kvietimų skaičius ribotas. Grupėms nuo 5 iki 15 žmonių filmai gali būti rodomi kitu laiku iš anksto susitarus, tel. 8 41 523755 arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

 Kino filmų programa:

Kovo 6 d.
”Artimos šviesos” (2009 m.)
92 min.
Tremora
Rež. Ignas Miškinis

     Tai istorija apie vienatvei pasmerktus ir nūdienos didmiesčio gyvenimo rutinos įkalintus žmones, išsiilgusius artumo, romantikos ir nuoširdumo. Išgalvoti naktinio pasivažinėjimo ritualai provokuoja kurti naują pasaulį.

 

Kovo 13 d.
Prieš parskrendant į Žemę” (2005 m.)
52 min.
Studio Nominum
Rež. Arūnas Matelis

 

     Jaudinantis pasakojimas apie leukemija sergančius Santariškių vaikų klinikos pacientus, teigiantis viltį ir tikėjimą šviesiausiomis žmogaus galiomis.

Kovo 20 d.
”Aurora” (2012 m.)
120 min.
Tremora
Rež. Kristina Buožytė

        Nuotykinė fatališkos meilės istorija, perteikta per psichologinį technotrilerį. Vykdant sudėtingą mokslinį eksperimentą, kurio pagrindas – informacijos perdavimas neuroniniame lygmenyje, jaunas, bet santūrus vyras patirs stulbinantį nuotykį komoje esančios moters galvoje.

 

Kovo 27 d.
”Marinos namai” (2012 m.)
53 min.
Just a moment
Rež. Dali Rust

       Tai istorija apie ypatingą kūrėjų šeimą, susipynusią sudėtingais santykiais, kupinais skausmo, nesusipratimų ir liūdesio. Kaip ir kiekviena šeima. Tik šios šeimos žmonės asmeninį skausmą maldo kūrybinėmis kančiomis. Toks buvo poeto Arsenijaus gyvenimas, toks yra Marinos ir Aleksandro gyvenimas dabar.

 

       2012-aisiais įkruta organizacija Autorinio kino aljansas vienija tarptautinį pripažinimą pelniusius Lietuvos prodiuserius ir režisierius, tokius kaip Kristina Buožytė, Algimantas Puipa, Kristijonas Vildžiūnas, Ignas Miškinis, Uljana Kim, Giedrė Žickytė, Ieva Norvilienė, Janina Lapinskaitė, Dagnė Vildžiūnaitė, Saulius Drunga, Jurga Dikčiuvienė. Jo nariais taip pat yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Arūnas Matelis, Audrius Stonys, Šarūnas Bartas. Autorinis kino Aljansas siekia atkreipti šalies kultūrai neabejingų žmonių dėmesį į autorinį kiną, kaip svarbią nacionalinės kultūros dalį, bei pristatyti lietuvių filmų autorius ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir šalies regionuose, mažesniųjų miestų ar miestelių kultūrinėse erdvėse. Aljanso narių sukurti filmai per trumpą laiką spėjo kartu pelnyti per šimtą svarbiausių tarptautinių kino apdovanojimų, tarp kurių - Europos kino akademijos apdovanojimą už geriausią dokumentinį metų filmą Audriaus Stonio darbui „Neregių žemė" ir Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą Arūno Matelio filmui „Prieš parskrendant į Žemę". www.autoriniokinoaljansas.lt

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA