Kino apžvalga...

   2014-04-06

Artimiausiomis dienomis Šiaulių kino teatruose bus galima pamatyti net šešis naujus filmus...

captain america "Kapitonas Amerika: žiemos karys"/"Captain America: The Winter Soldier"

Fantastika / Veiksmo / Nuotykių

Režisierius:Anthony Russo, Joe Russo

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 128 min.

Fantastinis veiksmo ir nuotykių filmas „Kapitonas Amerika: žiemos karys“ žiūrovus dar sykį nukels į įspūdingą „Marvel“ Visatą. Čia, po įvykių filme „Keršytojai“ („Avengers“) išsiskyrus superherojų keliams, sutiksime Styvą Rodžersą – Kapitoną Ameriką (akt. Chris Evans), ne tik dirbantį tarptautinėje taikos palaikymo organizacijoje SHIELD, tačiau ir bandantį prisijaukinti eilinio Vašingtono gyventojo kasdienybę.

Deja, netrukus Styvas patenka į pasauline katastrofa galinčių baigtis įvykių virtinę. Siekdamas išnarplioti piktadarių pinkles, legendinis Kapitonas Amerika vienija jėgas su slaptąja agente Nataša Romanova (akt. Scarlett Johansson), vadinama Juodąja Našle. Superherojų susivienijimą vainikuoja prie komandos prisijungiantis Sakalas (akt. Anthony Mackie), tačiau, deja, nei vienas komandos narys net nenutuokia kokiomis galiomis apdovanotas kelią jiems pastojęs piktadarys, vadinamas Žiemos kariu (akt. Sebastian Stan)...

Įspūdingų specialiųjų efektų, pavojų ir suktų intrigų prisodrinta Kapitono Amerikos, Juodosios Našlės ir Sakalo kova prieš grėsmingą piktadarį.

(Forum Cinemas)

 

 -----------------------------------------------------------

"Nimfomanė"/"Nymphomaniac"

Drama

Režisierius:Lars von Trier

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2013

Pastatyta: Danija/Vokietija/Prancūzija
Filmo trukmė: 118 min.

  Danų režisierius Lars'as von Trier'as visuomet mėgo ir sugebėjo šokiruoti. „Dogvilis", „Manderlėjus", „Melancholija" - su kiekvienu savo filmu kūrėjas ieško naujų kino meno išraiškos formų ir temų, reikalaudamas maksimumo tiek iš savęs, tiek iš aktorių.

Ne išimtis ir „Nimfomanė": drastiškas, tiesmukas ir šokiruojantis kelis dešimtmečius apimantis pasakojimas apie vienos moters seksualinį gyvenimą. Vieną šaltą žiemos vakarą viengungis intelektualas Seligmanas (aktorius Stellan'as Skarsgård'as) parko glūdumoje suranda žiauriai sumuštą beveik nuogą moterį. Vyras nori iškviesti pagalbą, tačiau moteris griežtai pasipriešina, sakydama, kad ji yra labai blogas žmogus ir to nusipelnė. Gelbėdamas ją nuo neišvengiamos mirties, vyriškis parsineša moterį į savo namus. Jai atsigavus, ima klausytis moters gyvenimo istorijos.

Penkiasdešimtmetė nimfomanė Džo prisimena visą savo gyvenimą ir keturių dešimtmečių seksualines patirtis, suformavusias ją, kaip ypatingą žmogų. Gyvenimą tik iš knygų pažįstantis aseksualus intelektualas Seligmanas godžiai klausosi gyvybe pulsuojančių erotinių istorijų.

(Acmefilm)

 ---------------------------------------------

reidas2"Reidas 2"/"The Raid 2: Berandal"
Veiksmo / Kriminalas / Trileris

Režisierius: Gareth Evans

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: Indonezija
Filmo trukmė: 148 min.

 Iš trijų policininkų, pirmojoje filmo dalyje patekusių į kruvinu pragaru buvusią veiksmo vietą, gyvu lieka tik Rama (akt. Iko Uwais), siekiantis kuo greičiau pamiršti siaubingus praeities įvykius. Deja, bandymai pradėti naują gyvenimą nieko nekeičia – vyro praeitis netrukus primena apie save, o prieš dvejus metus nusikaltėliams kelią pastoję įvykiai patraukia mafijos klanų, siekiančių sužlugdyti jiems neparankų policininką Ramą, dėmesį. Bandydamas apsaugoti savo šeimą vyras nusprendžia kartą ir visiems laikams sunaikinti galingiausią Indonezijos mafijos klaną, tapdamas jo nariu. Gabumų dėka Rama netrunka pakilti karjeros laiptais, vis labiau artėdamas prie korumpuotų politikų ir pavojingų nusikaltėlių branduolio. Deja, čia vyrą ima supti dar daugiau priešų, tad kiekvienas neteisingas žingsnis jam gali tapti paskutiniu. Čia nėra draugų, artimųjų, meilės ar vietos gailesčiui. Čia karaliauja garbė ir keršto troškimas, vedamas kurio Rama stoja prieš visą mafijos klaną. Prieš dvejus metus filme „Reidas“ buvę įvykiai ima atrodyti tarsi žaidimas, palyginus su tuo, kas jo laukia dabar. Tačiau ką visą regioną valdantiems nusikaltėliams gali padaryti vos vienas vyras?..

Įspūdinga kovų ir veiksmo scenų prisodrinta odisėja, priverčianti Ramą tapti infiltruotu policininku, portalo Collider buvo įvardinta geriausiu pastarojo dešimtmečio veiksmo filmu.

(Prioro Įrašų Grupė)

----------------------------------------------

"Nojaus laivas"/"Noah"
Drama / Nuotykių

Režisierius:Darren Aronofsky

Rodomas: Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV

Režisierius Darren‘as Aronofsky‘is dėmesį į save atkreipė 1998-aisiais su itin kontroversišku filmu „Pi“, o į kino istoriją savo vardą visiems laikams įrašė dar po dvejų metų, nufilmavęs „Rekviem svajonei“. Po to sekė „Versmė“, „Imtynininkas“ ir „Juodoji gulbė“.

Pasak paties D. Aronofsky‘io, filmo apie biblinį pranašą Nojų idėja jį persekioja nuo 13-os metų. Tačiau scenarijus juostai buvo pradėtas rašyti 2007-aisiais. Negana to, ilgai nepavykus rasti finansavimo, pirmiausia jis buvo panaudotas... komiksui. 2011-ųjų rudenį pasirodė prancūzų kalba išleistas komiksas „Nojus: žmonių žiaurumas“. Pagaliau, praėjus dar trejiems metams, į didžiuosius ekranus atkeliauja didinga, niūri ir viltinga istorija apie legendinį žmonijos gelbėtoją.

Nuodėmingame pasaulyje ramiai su šeima gyvenantis Nojus (aktorius Russell‘as Crow) išsiskiria iš daugumos. Jo nuolankumas ir dievobaimingumas tampa pagrindine priežastimi, kodėl būtent jį ima lankyti pranašingi ženklai apie neišvengiamai artėjančią katastrofą – vandenį, pražudysiantį visą pasaulį. Nojus ima statyti didžiulį laivą, kad išgelbėtų savo šeimą ir visus, kurie bus to verti.

(Forum Cinemas)

-------------------------------------------------------

"Rio 2"
Nuotykių / Komedija / Animacija

Režisierius: Carlos Saldanha

Rodomas: Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV

Pirmojoje dalyje susitikę ir vienas kitą pamilusios nykstančios džiunglių gražuolės mėlynosios papūgos aros „Rio 2“ ir vėl nestokos jaudinančių nuotykių.

Žydrūnas, jo pati Pupa ir trys jų vaikai gyvena tobulą gyvenimą savo magiškame svajonių mieste Rio de Žaneire. Kai rūpestingoji Pupa nusprendžia, kad judviejų vaikai turi išmokti gyventi ir laukinėmis sąlygomis – kaip tikri paukščiai! – ši margaspalvė šeimynėlė leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę po Amazonę.

Civilizacijoje užaugusio Žydrūno ši kelionė nedžiugina – jis jaudinasi, kaip jiems, miesto paukščiams, pavyks sutarti su laukiniais savo giminaičiais, ir nerimauja, kad Amazonės gamtos grožybės gali amžiams pasiglemžti jo mylimąją Pupą ir vaikus... Todėl jis turi būti drąsus, bebaimis ir savo šeimą pasiryžęs apsaugoti didvyris! Kaip jam sekėsi – čia jau atskira istorija...

Pasiruoškite kaitinančiai Brazilijos saulutei ir ugningiems ritmams.

(Theatrical Film Distribution)

------------------------------------------------------

"Trys dienos nužudyti"/ "3 days to kill"

Veiksmo/Trileris

Režisierius: McG

Rodomas: Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV, Prancūzija

“Asmens sargybinis” Kevinas Costneris sugrįžta į didžiuosius ekranus tam, kad nušluostytų nosis veiksmo filmuose šiais laikais vaidinantiems berniukams saldainiukams ir papildytų Liamo Neesono, Danielio Craige’o ir Bruce’o Williso gretas. Jeigu pasiilgote tikro trilerio su tikru vyru – leiskitės į Paryžių filmo “Terminatorius. Išsigelbėjimas” režisieriaus naujausiame filme su K. Costneriu! Šįkart “Asmens sargybinis” privalės apsaugoti tai, kas svarbiausia – savo šeimą…

Vienas iš filmo „Trys dienos nužudyti“ scenarijaus autorių yra niekada nepavargstantis prancūzų prodiuseris ir režisierius Lucas Bessonas (“Šeima”, “Kolumbiana”, „Penktasis elementas“, „Žana D’Ark“), kuris 2008 m. pagelbėjo Liamui Neesonui triukšmingai atgaivinti karjerą veiksmo superhite “Pagrobimas”. Akivaizdu, jog tokios pat viltys siejamos ir su naująja juosta – savotišku trilerio ir gero humoro kokteiliu, primenančiu senas geras “Kieto riešutėlio” dienas. K. Costneris jame vaidina CŽV agentą Etaną Renerį, kuriam diagnozuotas smegenų vėžys. Gyventi liko vos keli mėnesiai, tad grįžęs į Paryžių vyriškis stengiasi atgaivinti pašlijusius santykius su žmona Kristina (akt. Connie Nielsen) ir ypač su paaugle dukra Zoja (akt. Hailee Steinfeld), kurios, galbūt saugumo sumetimais, jis sąmoningai vengė, kol dirbo agentu paslaptingoje Valdyboje.

Visas kortas sumaišo staiga atsiradusi paslaptingoji CŽV pareigūnė Vivi (seksualioji Amber Heard, realybėje suviliojusi pati Johnny Deppą), kuri Etanui pasiūlo netikėtą sandėrį: jei jis per tris dienas sumedžios ir nužudys teroristus ginklais aprūpinantį pavojingiausią Europos nusikaltėlį, agentė parūpins eksperimentinių vaistų, kurie vieninteliai gali pagelbėti. Vivi tvirtina, jog Etano pasirinkimas itin paprastas – „nužudyti arba mirti“.

Žinoma, kad Etanas sutinka žaisti pasiūlytą žaidimą. Juokingiausia, kad tas tris dienas, kurios skirtos įvykdyti užduočiai, kietam agentui tenka prižiūrėti ir vietoje nenustygstančią dukrą. Galite tik nuspėti, kas nutiks, kai visiškai skirtingi žmonės mėgins rasti bendrą kalbą...

K. Costneris yra viena iš nedaugelio Holivudo žvaigždžių, kuriai nieko nereikėjo įrodyti. Jis visada buvo laikomas solidžiu ir rimtu žmogumi. Jo sugrįžimas į didįjį ekraną yra išties dėmesio vertas įvykis kino pasaulyje. Tad nieko nelaukdami pasinerkite į kvapą gniaužiančius nuotykius svaigulingajame Paryžiuje ir pasveikinkite pagaliau sugrįžusį “Asmens sargybinį”!

 

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA