Medijų festivalis "Enter12" Šiauliuose

2014-05-03

Gegužės 8-10 dienomis Šiauliuose vyks tradicinis medijų meno festivalis "Enter'12"

Medijų meno festivaliams didelių pastangų kurti naujas koncepcijas nereikia. Jas diktuoja nuolat kintanti skaitmeninių technologijų raida ir jos įtaka visuomenės gyvenimui. Svarbiausia suspėti reaguoti į pokyčius, aprėpti problemas ir numatyti perspektyvas.

Išsamus straipsnis apie tai čia:

MEDIJŲ MENO FESTIVALIS „ENTER’12“

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.
2014 gegužės 8 – 10 d.
 
Gegužės 8 d., ketvirtadienis

ENTER MENAS. 17.00 val.
Festivalio atidarymas.
Medijų meno paroda „(De)Tour”. Dalyvauja: Johann Arens, Oliver Hickmet, James Howard, Lottie Hughes, Evelina Kerpaitė, Geistė Kinčinaitytė, Alana Lake, Rachel Libeskind, Sasha Litvintseva, Jacob Love, Vladislav Novicki, Sabrina Ratté, Maja Rozbicka, Nicolas Sassoon, Imantas Selenis, Rūta Songailaitė, Sven Steinhauer, Dan Szor, Gedvilė Tamošiūnaitė, Anne de Vries. (Kuratoriai: Hand That Feeds Elaine Tam ir Judith Nezri kartu su Geiste Kinčinaityte).
Tomo Daukšos paroda „Point of Return”. 
Audriaus Šimkūno ir Jurgitos Žvinklytės instaliacija (kuratorius „Drevinė pušis“) + grupė „Sala“. 
Grupės „Draugystės prospekto konstruktorius“ projektas.
Atidarymo garsas: Fingus & Co.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

ENTER PARTY. 21.00 val. 
„Blic Bar”, Tilžės g. 155.


Gegužės 9 d., penktadienis

ENTER VAIZDAS. 16.00 val. 
Diskusija apie judančių vaizdų perspektyvas. 
Kino edukacija „Skalvijos” kino akademijoje, pristato Augustė Kavaliaukaitė. Kultūra ir menas internetinėje televizijoje „Jansas TV”, dalyvauja Evaldas Jansas. 
VDU naujųjų medijų menas, pristato Rimantas Plungė.
Šiaulių menų fakulteto studentų stop kadro animacinių filmų programa „Kambariai”, kuratorius Virginijus Malčius.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

ENTER TEKSTAS. 18.00 val. 
„Atkarpos”, tęstinis video projektas. Aurelija Maknytė (vj makaura). Balsas – Rolandas Rastauskas RoRa.
Videogarsiniai teminiai skaitymai "Nepakavota Birutė". 
Fabrikas „Elnias”, Vilniaus g. 72, Šiauliai

ENTER MUZIKA. 20.00 val. 
Antano Jasenkos, Vytauto V. Jurgučio, Jono Jurkūno ir Martyno Bialobžeskio kvartetas „DIISSC Orchestra”. 
Fabrikas „Elnias”, Vilniaus g. 72, ŠiauliaiGegužės 10 d., šeštadienis

ENTER EDUKACIJA. 12.00 val. 
Seminaras „Mano Kitoks Dizaino Gidas”. Vedėja Alberta Vengrytė.
Vaizduotės pratybos vaikams. Pristato „Išmanioji mokykla”.
Rolando Parafinavičiaus fotografijos pamoka „Šviesos galia: subjauroti ar romantizuoti?”
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

ENTER ANIMACIJA. 15.00 val. 
Animacinio filmo „Neeuklidinė geometrija“ pristatymas. Vedėjai Skirmanta Jakaitė – dailininkė animatorė ir Solveiga Masteikaitė – tekstų kūrėja, scenaristė.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

ENTER GARSAS. 20.00 val. 
20.00 Eksperimentinė elektronika. „LYS”, „> t4.mid<”. Performansas "5D".
ENTER CLOSE PARTY. 22.00 val. 
Fabrikas „Elnias”, Vilniaus g. 72, Šiauliai.


Rengėjas: Šiaulių dailės galerija. 

Rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, savaitraštis „Šiauliai plius“, Šiaulių regiono televizija „Splius“, Šiaulių regiono naujienų portalas „Etaplius”, kavinė „Arkos”, UAB „Mano kavos namai”. 
Partneriai: ŠU Menų fakultetas, Šiaurės Lietuvos kolegija, HAND THAT FEEDS, „Crooked Nose & Coffee Stories”, UAB „Fotoras”. 
 
 
     Medijų meno festivaliams didelių pastangų kurti naujas koncepcijas nereikia. Jas diktuoja nuolat kintanti skaitmeninių technologijų raida ir jos įtaka visuomenės gyvenimui. Svarbiausia suspėti reaguoti į pokyčius, aprėpti problemas ir numatyti perspektyvas.
   Būtent toks pagrindinis ir šių metų „Enter” festivalio tikslas. Visų pirma, tai skaitmeninę tikrovę interpretuojančios ir ją perkuriančios medijų meno parodos. Trys kuratorės iš Londono Elaine Tam ir Judith Nezri kartu su Geiste Kinčinaityte specialiai šiam festivaliui paruošė teminę parodą “(De)Tour”. Tokio lygio paroda festivalyje rengiama pirmą kartą. Šioje tarptautinėje parodoje bus pristatomas platus ir dinamiškas kūrinių diapazonas, kurio autoriai yra tiek ambicingus žingsnius bežengiantys jaunieji, tiek jau žinomi įvairių šalių menininkai, kuriuos vienija aplinkkelio (détournement) idėja. Tai kvietimas įsitraukti į kūrybišką žaismą tarp medijų, menininkų ir lankytojų. Kitą festivalio parodą pristato perpektyvus medijų menininkas Tomas Daukša. Jo  parodos pavadinimas –„Point of return“ arba „PR“ - aviacijoje bei fizikoje naudojamo termino „Point of no return“ (PNR) perdirbinys. „Point of return“ yra autorinė nuoroda į uždarą sistemą. Ši idėja ir vienija parodoje rodomus darbus.
       Dar viena Audriaus Šimkūno ir Jurgitos Žvinklytės instaliacija bus orientuota į audiovizualiai perkuriamas lietuviškų vietovaizdžių prasmes. Festivalis ne tik rodo, bet ir diskutuoja. Judančių vaizdų seminare bus aptariamos jaunimo kino edukacijos problemos, VDU, ŠU medijų meno studijų specifika, menui skirta internetinė televizija. Edukacinėje festivalio programoje tradicines fotografavimo pamokas keis dizaino, robotų kūrimo užsiėmimai, peržiūrose matysime autorių pristatomas ir komentuojamas Lietuvos animacinio meno naujoves.
    Rimtąją eksperimentinės muzikinės programos dalį šį kartą reprezentuos keturių kompozitorių kvartetas „DIISSC Orchestra”. Šis intriguojantis koncertas vyks „Elnio“ fabrike. Neabejotina, kad vaiduokliška pramoninio paveldo erdvė ir aktuali muzika auditorijai sukurs įdomų dialogą. „Elnio“ fabrike vyks ir kiti svarbūs renginiai. Tai žinomos nūdienos lietuvių menininkės A. Maknytės video archyvo fragmentų miksas, dalyvaujant skaitovui R. Rastauskui. Klausytojai ir žiūrovai galės pasinerti į nesibaigiantį įvairiausio pobūdžio klipų, vaizdų ir anonimų laiškų, dienoraščių, erotinių istorijų srautą. Ten pat vyks ir elektroninės muzikos eksperimentatorių „LYS”, “ ir „> t4.mid<” meditacijos bei baigiamasis naktinis festivalio „Close Party” renginys. Pagrindinius festivalio įvykius lydės meninės akcijos, performansai, imrovizuotos parodos. Kviečiame visus miestiečius ir svečius gegužės 8 - 10 dienomis pasinerti į pavasarinę medijų meno erdvę, prasmingus dialogus ir intelektualius potyrius!
 
Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA