Šiaulių kino teatrų premjeros

2014-05-24

Šiaulių kino teatrai pristato Jums keturis naujus filmus...

------------------------------------------------

"Iksmenai: Praėjusios ateities dienos"/"X-Men: Days of Future Past"
Nuotykių / Fantastika / Veiksmo

Režisierius: Bryan Singer

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Pastatyta: JAV

Filmo trukmė: 130 min.

  „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ – tai jau septintoji „Iksmenų“ serijos dalis ir trečioji, kurią režisavo veiksmo filmų genijus Bryanas Singeris. Jo biografijoje – dvi pirmosios „Iksmenų“ dalys, tad galima drąsiai teigti, kad garsieji komiksų superherojai grįžo į pirmojo „tėčio“ rankas.

Naujausioje „Iksmenų“ dalyje tikrieji Iksmenai už savo rūšies išlikimą kausis dviejuose laikotarpiuose – dabartyje ir praeityje. Šiame filme jie susitiks su pačiais savimi... prieš daugybę metų. Tai bus nepamirštamas mūšis už ateitį!

Iksmenai – ypatingi žmonės, turintys nepaprastų įgimtų gebėjimų. Vieni jų mato ateitį, antri skaito mintis, kiti gali sukelti gaisrą ar audrą, o dar vieni vaikšto kiaurai sienas...

Daugelis mutantų savo talentus naudoja tik geriems tikslams, tačiau grupelė atskalūnų – ne tokie geranoriški. Antgamtinėmis galiomis jie siekia pavergti pasaulį, todėl Iksmenai privalo užkirsti blogiui kelią.

Šį kartą Iksmenams teks leisti į itin pavojingą kelionę laiku. Į praeitį jie keliaus, kad pakeistų svarbų istorinį įvykį, nuo kurio priklauso ne tik visos žmonijos, bet ir pačių mutantų ateitis.

(Theatrical Film Distribution)

 ------------------------------------------------------

"Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus"/"Queen of England Stole My Parents"
Drama

Režisierius: Ernestas Jankauskas

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Pastatyta: Lietuva

Filmo trukmė: 30 min.

  Šešerių metų Milda gyvena su teta. Gatvėje ją vaikai vadina našlaite, mat jos tėvai preš dvejus metus emigravo ir nė karto negrįžo. Vieną dieną Milda susipažįsta su paslaptinga raudonplauke, save vadinančia „privačia dingusių tėvų detektyve“, kuri įtikina mergaitę, kad jos tėvai nebagali grįžti – juos pagrobė pati Anglijos karalienė. Milda nusprendžia leistis į vieną pavojingiausių savo gyvenimo kelionių ir išgelbėti tėvus pati.

 

--------------------------------------------------

"Mona"/"Mona"
Drama / Fantastika

Režisierius: Inara Kolmane

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Pastatyta: Latvija

Filmo trukmė: 93 min.

 Lietuvių Bradas Pittas – žavusis aktorius Saulius Balandis – sugrįžta į didįjį kiną neįprastoje, gaivalingoje ir erotiškoje tarptautinės komandos sukurtoje dramoje MONA, kurioje susipina universalios temos: meilė, gyvenimas ir... skerdynės.

Nedidelis miestelis, o gal tiksliau kaimas pasaulio pakrašty. Jame ir gyvena paslaptingoji šio pasakojimo veikėja Mona (K. Belicka) – tikras gamtos vaikas, paklūstantis tik gaivališkoms jėgoms. Pagrindinis šios visų pamirštos gyvenvietės pramonės centras – skerdykla. Ši istorija gal niekada nebūtų nutikusi, jei ne keistai susiklosčiusios aplinkybės. Iš pažiūros ramų ir rutina virtusį provincijos gyvenimą sudrumsčia „įsibrovėlis“: iš sostinės atvyksta verslininkas Tomas (dar vienas puikus S. Balandžio darbas kine), mat pasimirė jo dėdė, gyvenęs tame miestelyje. Tomui reikia ne tik dalyvauti giminaičio laidotuvėse, bet ir parduoti paveldėtą turtą. Štai tada atvykėlis susipažįsta su Mona. Pažintis tampa lemtinga, nes netrukus vyriškis patenka į pavojingą iliuzijų, aistros ir manijos verpetą.

Tai pripažintos latvių dokumentikos režisierės I. Kalmane debiutas vaidybiniame kine ir jis išties įspūdingas. Pati kūrėja tvirtina norėjusi papasakoti savotišką šiuolaikinę pasaką. Mistikos ir pasakiškos erdvės estetiką tiesiog pribloškiamai perteikia operatorius U. Jancis. Kai kurios filmo scenos ilgam įsirėžia į žiūrovų atmintį. Ne veltui tvirtinama, jog tai vienas gražiausių pastarojo meto kino darbų. Žinoma, reikėtų paminėti ir nuostabią filmo muziką, kurią parašė islandų kompozitorius H. Ō. Hilmarssonas.

„Mona“ nėra paprasta drama. Joje persipina mistikos, erotikos, trilerio elementai ir sukuria bemaž siurrealistinę istoriją. Tai dviejų pasaulių susidūrimas, geismo ir manijos liūnas, kuriame kankinasi moteris ir vyras, neįstengiantys pasipriešinti aistrai. Nenuspėjami siužeto vingiai ir subtili aktorių vaidyba paverčia „Moną“ subtiliu europietiško kino perlu.

(Incognito Films)

 

--------------------------------------------------

"Meškų žemė"/"Terre des ours"
Dokumentika

Režisierius: Guillaume Vincent

Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Pastatyta: Prancūzija

Filmo trukmė: 87 min.

    Sveiki atvykę į užburiančio grožio Kamčiatkos pusiasalio dykras, legendomis apipintą žemę ir laukinių rudųjų meškų karalystę! Tai istorija apie penkių rudųjų meškų - patelės, jos dviejų jauniklių, ūgtelėjusio meškiuko ir patyrusio vado - nuotykius. Kiekvienas iš šių neįprastų personažų turi savų bėdų ir rūpesčių. Meška privalo pamaitinti ir apsaugoti jauniklius, o jie tetrokšta tyrinėti didelį ir bekraštį aplinkinį pasaulį, net nesuvokdami apie pavojus, tykančius kiekviename žingsnyje. Tuo tarpu bręstantis meškis turi atrasti savo vietą suaugusiųjų pasaulyje, o patyrusiam lokiui tenka nuolat ginti savo viršenybę ir demonstruoti jėgą...

Žinoma, tai ne vaidybinis filmas („Lokį“ dar 1988 m. sukūrė garsusis prancūzų režisierius J.-J. Annaud), tačiau ši G. Vincento juosta vis tiek pateks į kino istoriją. Juk tai pirmasis dokumentinis filmas apie gamtą, nufilmuotas 3D kameromis. Beje, šį ambicingą projektą įgyvendinti pagelbėjo ne mažiau garsus gamtos puoselėtojas, ekologijos šalininkas ir „Oskaro“ laureatas Jamesas Cameronas („Titanikas“, „Avataras“). Tai jo įkurta kompanija „Cameron Pace Group“ padėjo atskleisti įvairialypį retai apgyvendintos Kamčiatkos grožį, su jos ugnikalnių keteromis, upių ir upelių voratinkliais, ežerų akimis ir, rodos, laikui nepavaldžia ramybe.

O kur dar puikus garsas ir meistriškas operatoriaus L. J. Kerguistelio darbas! Pasinerkite į „Meškų žemės“ grožį trimatėje erdvėje. Aplankykite ne tik didžiausią rudųjų meškų, bet ir... lašišų populiaciją pasaulyje.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA