Kauno kino festivalio komandiruotė į Šiaulius su įdomiausiais filmais

2014-10-08

8-ojo Tarptautinio Kauno kino festivalis atvyko į Šiaulius. Jau tradicija tapusi komandiruotė tęsis nuo spalio 9 iki 11 d. Per šį laiką Šiaulių Dailės galerijoje suksis pamėgti festivalio filmai. Programoje – šiuolaikiniai trumpo bei ilgo metro filmų pavyzdžiai ir tikra kino klasika.

Ketvirtadinį ekrane tai, kas aktualu šiandieninėje Turkijoje. Dramos „Žydroji banga“ (Mavi Dalga, rež. Zeynep Dadak, Merve Kayan, 2013) centre – viduriniosios klasės paaugliai, jų pasaulis bei kuo kasdieniška ir nekasdieniška jų rutina. 2013 m. Antalijos „Auksinio apelsino“ kino festivalio Auksinio apelsino apdovanojimai už geriausią pirmąjį vaidmenį, geriausią scenarijų ir geriausią montažą.

Vėliau programoje – Specialiosios Ukrainos programos (kuratorius Denisas Nikitenko) trumpametražiai. Tai šiuolaikinių autorių plataus spektro žanrų kūryba – vaidybinės dramos iki dokumentinės fantastikos. Seansai – ketvirtadienį ir šeštadienį.

Dar vienas programos egzempliorius – kino klasiko Dzigos Vertovo „Entuziazmas: Donbaso simfonija“ (Entuziazm: Simfoniya Donbassa, 1930) bus parodyta penktadienį. Seansą lydės Aleksandro Ratiy dokumentinis pasakojimas „Sugrįžimai“ (Vozvrashcheniya, 2012) apie žmogų, vis sugrįžtantį į miestą Donbase, kurio pavadinimo jau nėra, bet kuris visa dar susijęs su kino klasiko kuriamu Donbaso mitu. „Sugrįžimai“ laimėjo pagrindinį apdovanojimą festivalio „Molodist“ konkursinėje programoje Kijeve.

Penktadienį bus galima pamatyti ir du filmus apie skirtingą kūrybą. Į pasaulį pažvelgti kitaip kvies „Apleistos vertybės“ (Abandoned Goods, rež. Pia Borg, Edward Lawrenson, 2014), šiemet Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija) pripažintas geriausiu trumpametražiu. Jo centre – psichiatrinėje ligoninėje sukurti ir dėl to meno vertintojų akiračio užribyje likę kūriniai. Toliau seanse – „Tai“ (Thing, rež. Anouk De Clercq, 2013), filmas apie 3D skaneriu kurimas miesto vietas ir apie tašką arba jų sąveiką skaitmeninėje erdvėje.

Šeštadienis – sutapimų diena. Du filmai viename seanse – abu apie šeimą ir panašiais pavadinimais. „Sala“ (La Isla, 2013) – tai nuošali vieta, kur stovi namas. Čia susirenka visi, tik vieno trūksta. Jis nesirodo, o šeimą užvaldo keistas nerimas. Magiškas pasakojimas šiemet pelnė „Tigro“ apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą Roterdamo kino festivalyje (Nyderlandai). „Salynas“ (O Archipélago, rež. Gustavo Beck, 2013) vaizduoja kasdienius pagrindinio veikėjo, palikusio savo žmoną, gyvenimo fragmentus. Tai – šeimos, gyvenančios vienišame ir nesvetingame pasaulyje, portretas, artimas kiekvienam ir kartu atveriantis netikėtą grožį.

8-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis Šiaulių Dailės galerijoje viešės spalio 9–11 d. Daugiau – www.kinofestivalis.lt.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA