Flamenko filmų festivalio peržiūros Šiauliuose
 
2015-02-16
 

Vasario 25-28d. Šiaulių Auršros muziejuje Ch.Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Flamenko filmų festivalio peržiūros.

Flamenko filmų festivalio tikslas – sužadinti tiek flamenko mylėtojų, tiek juo besidominčiųjų smalsumą ir jį patenkinti filmais papasakojant apie šio senovinio meno paveldą, atskleidžiant jo ištakas, o taip pat flamenko kaitą, dabartines jo formas, šių dienų flamenko profesionalų užkulisinį gyvenimą. Filmai pateiks atsakymus į daugybę galinčių sudominti klausimų.

 

Festivalio programa itin turtinga: joje aštuonios premjeros – iki šiol Lietuvos publikai nematyti vaidybiniai ir dokumentiniai filmai apie flamenką, jo istoriją ir kultūrą, garsiuosius praeities ir dabarties šokėjus, pasiruošimo spektakliams užkulisius, nelengvą darbą repeticijų salėse.

Žiūrovams bus suteikta ypatinga galimybė patirti flamenko gebėjimą derėti su lietuviškuoju folkloru. Filmų festivalio specialiojoje programoje tai atskleis išskirtinis spektaklis „Flamenko ir sutartinių jungtuvės”, režisuojamas aktorės, daininkės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojos Brigitos Bublytės.

Flamenkas yra kultūrinio proceso rezultatas. Jo kūrėjai – senovės romai, keliaudami iš Indijos formavo šį meną įtakojami senųjų kultūrų: sefardų, krikščionių, arabų, afrikiečių bei vietinių ispanų Andalūzijoje. Tuo tarpu lietuviai kildinami iš senovės Indijos, lietuvių kalba artima sanskritui, tad istorinės sąsajos tarp flamenko ir sutartinių yra akivaizdžios. Originalus meno spektaklis „Flamenko ir sutartinių jungtuvės” sujungia senovės lietuvių ir ispanų paveldą, išryškina melodijų, vokalo, judesių ir lyrikos paraleles, tačiau tuo pat metu susieja, rodos, tokias skirtingas, šias dvi kultūras.

Lietuviškos sutartinės ir ispanų Flamenkas 2010 m. buvo įtraukti į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

www.flamenkofilmufestivalis.lt

Pirmasis filmų festivalis, dedikuotas ypatingajam ispaniškosios kultūros perlui – flamenkui – 2015 m. vasario 12-15 d. startuos Vilniuje, kino teatre „Pasaka“. Vėliau renginys aplankys Kauną, Klaipėdą, Anykščius, Šiaulius ir Panevėžį.

Flamenko filmų festivalio programa Šiauliuose:

 

 
Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA