Prancūzų kino festivalis ŽIEMOS EKRANAI 2016 Šiauliuose vasario 5-6 d.

Šiaulių dailės galerijoje
Vasario 5 - 6 d. 
Vilniaus g.245, www.siauliugalerija.lt


02.05 PENKTADIENIS 
17:00 Liūdesio klubas / Tristesse Club (90 min)
* Vincent Mariette
19:00 Kelios pavasario valandos / Quelques heures de printemps (102min) 
* Stéphane Brizé

02.06 ŠEŠTADIENIS 
17:00 Kvailysčių kokteilis / Les Bêtises (79 min)
*Rose Philippon 
19:00 Savaitgaliai / Week-ends (90 min)
* Anne VillacèqueBilieto kaina į vieną seansą - 2,03 Eur, 
moksleiviams, studentams ir senjorams - 1,45 Eur.Sylvie Dufaur, festivalio „Žiemos ekranai“ programos sudarytoja:
Visi šių metų Žiemos ekranų filmai skirti šeimai - ji yra tai, kas mus kuria ir jungia. Mes nuolat norime puoselėti ir kurti santykius su artimais žmonėmis. Iš vaikystės dažniausiai šeima mums asocijuojasi su gražiausiais prisiminimais. Deja, joje kartais liekame ir nesuprasti, ir kupini apgailestavimų ar nesutarimų. Dėl visų šių priežasčių šeimos tema yra labai svarbi kino kūrėjams, kurie kuria apie save ir apie juos supantį pasaulį. 
Atrinkdami Žiemos ekranų programos filmus, nesirinkome temos iš anksto, pati tematika įkvepia šių dienų prancūzų kinematografiją. Šiais metais yra sukurta daug puikių autorinių filmų apie šeimą plačiąja prasme. Taigi, pasirinkome šią temą, norėdami perteikti įvairius šeimos portretus, kurių apstu kiekvienoje kartoje.
Nuo svajonių šeimos filme „Laukinis gyvenimas“ iki šeimos, kuri sukuriama filme „Per arti saulės“, ar tai, ko beviltiškai ieškome filme „Kaip aš išsinuomojau šeimą“, pasinerkite į slaptą ir delikatų jaunų prancūzų kino kūrėjų pasaulį. Atraskite prieštaringus jausmus, kuriuos galima pajusti filme „Kelios pavasario valandos“ ar „Paskutinė pamoka“. Atrinkome šiuos filmus, nes jie subtiliai perteikia visapusišką tematiką ir sužadina įvairius jausmus – nuo juoko iki ašarų, nuo liūdesio iki džiaugsmo.
ŽIEMOS EKRANAI 2016 /ECRANS D‘HIVER 2016
Pagrindinė programa / Programme principalKELIOS PAVASARIO VALANDOS
QUELQUES HEURES DE PRINTEMPS Režisierius / Réalisation Stéphane Brizé
Vaidina / Avec Vincent Lindo, Hélène Vincent
Komiška drama / Comédie dramatique
Orginalo kalba prancūzų / VO français
Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens
2012, 108min
Prancūzija / FranceAlanas Evrardas, būdamas 48 metų amžiaus, yra priverstas grįžti gyventi pas savo mamą. Priverstinis gyvenimas kartu išprovokuoja pyktį dėl jų praeities santykių. Tuomet Alanas sužino, kad jo motina sunkiai serga. Ar jie pagaliau sugebės paskutiniais jos gyvenimo mėnesiais žengti žingsnį vienas link kito? Po dramos meno studijų ir kelių teatro pastatymų, Stéphane Brizé sukūrė savo pirmą trumpametražį filmą 1993 metais. 1999 metais sukūrė ilgametražį filmą Le Bleu des villes. Paskutiniuose trijuose filmuose - Panelė Šambon (2009), Kelios pavasario valandos (2012) ir La Loi du marché (2015) Vincent Lindon atliko pagrindinį vaidmenį. 2015 metais jo paskutinis filmas La Loi du marché oficialiai atrinktas į Kanų kino festivalį, aktorius Vincent Lindon gavo geriausio vyriško vaidmens atlikėjo apdovanojimą.LIŪDESIO KLUBAS
TRISTESSE CLUBRežisierius / Réalisation Vincent Mariette
Vaidina / Avec Ludivine Sagnier, Laurent Lafitte
Komedija / Comédie
Orginalo kalba prancūzų / VO français
Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens
2014, 90min
Prancūzija / FranceJei jums patinka ieškoti paslėptų lobių, seni Poršė automobiliai, netikros seserys, tėvai, numirę ne iš tikrųjų, ežerai ir jų paslaptys, – sveiki atvykę į Liūdesio klubą !Vincent Mariette studijavo scenarijaus meną aukštojoje kinematografijos mokykloje FEMIS. 2009 metais gavęs diplomą, pasinėrė į trumpametražių filmų kūrybą, tarp kurių filmas Les Lézards 2012 metais gavo Cezarį už geriausią trumpametražį filmą ir filmas Le Meilleur Ami de l’Homme gavo specialų žiuri prizą festivalyje City of Lights, City of Angels Los Andžele. Liūdesio klubas yra jo pirmas ilgametražis filmas.
SAVAITGALIAI
WEEK-ENDSRežisierius / Réalisation Anne Villacèque
Vaidina / Avec Karin Viard, Noémie Lvovsky
Drama / Drame
Orginalo kalba prancūzų / VO français
Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens
2014, 90min
Prancūzija / FranceSilvetė, Ulrichas, Kristina ir Žanas draugai nuo neatmenamų laikų ir net kartu nusipirko namą kaime. Tačiau kartais užtenka smulkmenos, kad savaitgalis kaime būtų sugadintas: nedidelio nesusipratimo prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje, pavėluotos reakcijos... Atrodo, kad visos nelaimės supuolė ant Kristinos galvos. Žanas ją paliko ir dabar amžini draugai Silvetė ir Ulrichas jai nebeatrodo tokie artimi kaip anksčiau. Laimei, gyvenimas visada yra pilnas staigmenų.
Mėgaukitės savaitgalių nuotaika bei šių dviejų porų meilės ir neapykantos priepuoliais.Prieš pasirinkdama studijas aukštojoje kinematografijos mokykloje Fémis, Anne Villacèque studijavo filosofiją Aukštojoje Paryžiaus mokykloje. 1993 metais ji sukūrė savo pirmą trumpametražį filmą Nos Vacances. Ji taip pat sukūrė keletą dokumentinių filmų Arte, ir 2000 metais sugrįžo prie vaidybinių filmų kūrimo su pirmuoju kritikių puikiai įvertintu ilgametražiu filmu Petite Chérie. Yra parašiusi scenarijų ir sukūrusi du filmus Riviera ir E-love.
KVAILYSČIŲ KOKTEILIS
LES BÊTISESRežisierius / Réalisation Rose Philippon
Vaidina / Avec Sara Giraudeau, Jonathan Lambert
Komedija / Comédie
Orginalo kalba prancūzų / VO français
Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens
2015, 79min
Prancūzija / FranceTrisdešimtmetis Fransua, naktibalda ir nevėkšla, buvo įvaikintas. Norėdamas susitikti su savo biologine motina, apsimetęs padavėju Fransua pateka į jos organizuojamą šventę. Taip jis atsiduria savo šeimoje, apie kurią nieko nežino.
Režisierė ir scenaristė Rose Philippon mokėsi scenarijaus meno aukštojoje kinematografijos mokykloje Fémis. Sukūrusi du trumpametražius filmus, ji režisavo su savo seserimi Alice pirmą ilgametražį filmą Kvailysčių kokteilis.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA