Susitikimas su režisiere Inesa Kurklietyte

2016 metų gegužės 3 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ susitikimas su režisiere Inesa Kurklietyte ir filmo „Varnų ežeras“ pristatymas.

 

 

Kino režisierė ir pedagogė Inesa Kurklietytė gimė Šiauliuose. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos Menų fakultete bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo teatro ir kino režisūrą. Stažavosi Paryžiaus aukštojoje audiovizualinės režisūros mokykloje, Paryžiaus valstybinėje kino mokykloje. Nuo 1996 m. Inesa Kurklietytė - LMTA Mokomosios kino ir TV studijos direktorė, Menų vadybos skyriaus lektorė. I. Kurklietytė - daugelio dokumentinių ir vaidybinių filmų autorė: „Lengvas raganavimas“, „Moterų paslaptys“, „Kristina Kristuje“, „Būti mylimam“, „Varnų ežeras“, „Pašaukimai“, „Apie ką staugia vilkai“, „Gegučių vaikai“ ir kt.

 „Varnų ežeras“- tai istorija apie keturis berniūkščius, kurie slepiasi nuo suaugusiųjų primestų taisyklių apgriautoje sovietinėje karinėje teritorijoje, šalia NATO aviacijos bazės. Šis filmas skirtas vaikams, tačiau daugybę poetiškų metaforų iš tikrųjų gali perskaityti tik suaugęs. Toks ir autorės tikslas: vaikai, pamatę šį filmą, supras ne viską - taip bus išprovokuotas dialogas tarp vaikų ir jų tėvų, kurio taip trūkta filmo herojams. Filme pasakojama apie vaikišką vienatvę ir smalsumą, siekiant įveikti priešą, eiti draudžiamu keliu, keršyti. Kovodami su baime ir draudimais, vaikai atranda savas vertybes. Juostoje bandoma kino kalba žaismingai kalbėtis su vaikais apie juos pačius. 

Filmas sukurtas tarsi suaugusio žmogaus vaikystės prisiminimas - spalvos išblukusios, melsvos, per vieną dieną įvyksta daugybė dalykų. Inesa Kurklietytė „Varnų ežere“, kaip ir kituose savo filmuose, poetiškai ir jautriai fiksuoja dalykus, liečiančius kiekvieną žmogų - gimimą, gyvenimą, mirtį.

 „Varnų ežeras“ apdovanotas „už drąsiausią eksperimentą ir neformalų pokalbį su vaikais“ tarptautiniame Olimpijos kino festivalyje Graikijoje, filmas dalyvavo festivaliuose, kurie skirti pristatyti šiuolaikinę Europos kino įvairovę, kuriuose supažindinama su įvairių šalių, tautų tikrove, kultūra socialiniais santykiais - Indijoje, Vokietijoje, Kenijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Suomijoje. Teisę į „Varnų ežerą“ yra įsigijusios užsienio filmų platinimo įmonės bei televizijos kanalai.

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA