Šiauliečių laimėjimai
2016-09-25
 
 
  Rugsėjo 24-ąją Vilniuje vyko 58-asis respublikinis mėgėjiškų filmų festivalis, kuriame dalyvavo filmai iš visos Lietuvos.  Filmus vertino komisija, sudaryta iš kino profesionalų: režisierius Andrius Šiuša, režisierius Saulius Beržinis, operatorius Algimantas Mikutėnas. Geriausiu pripažintas panevėžiečio Andrejaus Šilevoj filmas „Laiko mažina“. Šiauliečiams skirtas specialusis diplomas už filmą „Kryžius dviems“. Šį filmą sukūrė jungtinės šiauliečių pajėgos – Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus, Šiaulių jaunųjų technikų centro, klubo „Tarp savų“ auklėtiniai. Projektui vadovavo pedagogas Ramūnas Snarskis. 
        „Kryžius dviems“  - tai dokumentinis filmas, pasakojantis apie du sudėtingo likimo žmones. 
 Gediminas ir Andrius nuo šešerių metų gyveno globos namuose. Čia jie susipažino, susidraugavo, tapo neišskiriamais draugais. Baigę vidurinę mokyklą, įstojo mokytis į Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyrių, virėjo specialybės. Vienas jų labai mėgo groti pianinu, esant progai jis bandydavo groti. Grojo be natų, tik iš klausos ir tuo džiaugdavosi.  Kito svajonė buvo dirbti su medžiu. Pedagogo R. Snarskio paskatintas, nuėjo į Šiaulių jaunųjų technikų centro dailiųjų amatų būrelį. Čia jis išmoko medžio apdirbimo gudrybių, pagamino pirmąjį šaukštą. Galiausiai nutarė, jog reikia sukurti kryžių.  Abu draugai nuveš į Kryžių kalną ir pastatys, nes jų likimai persipynę, tik laikydamiesi vienas kito jie gali išlikti šiame gyvenime.  
Filme skamba Gedimino Budrio atliekama muzika.  
 
Kadrai iš filmo:
 
Vertinimo komisija po ilgų diskusijų paskelbė festivalio laureatus. Iš kairės: Algimantas Mikutėnas, Andrius Šiuša, Saulius Beržinis. 
 
Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA