Šiaulių senjorai respublikiniame saviveiklinio kino festivalyje

2017-10-02

      Rugsėjo 30 dieną, Vilniuje vyko 59-asis respublikinis mėgėjiškų filmų festivalis.  Konkursinėje programoje dalyvavo 56 įvairių žanrų filmai iš visos Lietuvos.  Filmus vertino Lietuvos kinematografininkų sąjungos atstovai: kino operatorius Algimantas Mikutėnas, režisieriai Andrius Šiuša ir Saulius Beržinis.

   Konkurso dalyviai varžėsi keturiose kategorijose: vaidybinis, dokumentinis, animacinis, poetinis filmas. Poetinio filmo kategorijoje nugalėjo Šiaulių kino veteranas Laimutis Gudinavičius su savo dokumentiniu filmu „Trompa Žemaitėjęs vasara“. Filme apdainuojamas Žemaitijos krašto grožis. Filmo autorius visą vasarą praleido mažame Švendrių kaimelyje, filmuodamas jį supančią gamtą.

    Šiltų vertinimų susilaukė ir kiti du mūsų miesto kino veteranai Rimantas Jonaitis ir Algirdas Kulikauskas, pristatę naujus dokumentinis filmus.

   Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininkas Vidmantas Gaigalas atkreipė dėmesį į Šiaulių miesto fenomeną - čia kaip niekur kitur aktyvūs ir kūrybingi išliko vyresniosios kartos kino kūrėjai. Rimantas Jonaitis ir Algirdas Kulikauskas kasmet pristato po naują filmą Respublikiniame mėgėjiškų filmų festivalyje. Sekančiais metai  Lietuvos kino mėgėjų sąjungos Šiaulių skyrius šves garbingą jubiliejų – sukanka 50 metų nuo šios organizacijos įkūrimo mūsų mieste.

Šiaulių kino meno klubo inf. 

 

 

 

 

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA