Susitikimas su kino režisiere Inesa Kurklietyte

2017-11-05

Lapkričio 10 dieną 16 valandą Šiaulių valstybinėje kolegijoje lietuvių kino režisierė Inesa Kurklietytė skaitys paskaitą apie  filmų prodiusavimą ir kino vadybą. Tai palyginti nauja specialybė, siūloma Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tačiau tiek merginos, tiek vaikinai drąsiai renkasi šią studijų programą, net ir žinodami, kad visas filmo kūrimo procesas, įskaitant ir finansinės paramos paiešką, priklausys tik nuo jų pačių.

 

            Dėstydama meno vadybos teoriją ir praktiką, režisierė remiasi asmeniniu pavyzdžiu. Ji pati yra sukūrusi daugiau nei 10 dokumentinių ir vaidybinių filmų, pelniusių tarptautinį pripažinimą. Žinomiausi iš jų – „Varnų ežeras“, „Lengvas raganavimas“, „Gegučių vaikai“. I. Kurklietytės filmai pasakoja apie jautrią herojų kasdienybę – skaudžią motinystės temą, pasirinkimo laisvę, žmogaus akistatą su laikmečiu. Žiūrovus užburia kontrastingai komponuojami vaizdai, begalinis nuoširdumas ir tai, kad nėra moralizavimo, kategoriško savų tiesų įrodinėjimo. Režisierės filmai priverčia išeiti iš komforto zonos, šokiruoja ir kartu teikia didžiulį estetinį pasigėrėjimą. Vienas iš labiausiai žiūrovus nustebinusių filmų ir tarsi pakvietusių į draudžiamą zoną – „Lengvas raganavimas“. Tai pasakojimas apie gimdymus namuose.

            Tiek dokumentiniai, tiek meniniai filmai yra paveikiausia priemonė, žadinanti visuomenės sąmoningumą, užburianti savo betarpiškumu ir išgyvenamu realybės jausmu. Kino paveikumas ir galutinio rezultato efektyvumas priklauso ne tik nuo biudžeto, režisieriaus talento, bet ir gebėjimo „užsukti“ ir teisingai valdyti procesą.

            Kino režisierė ir pedagogė Inesa Kurklietytė gimė Šiauliuose. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos Menų fakultete bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo teatro ir kino režisūrą, studijavo Paryžiaus aukštojoje Audiovizualinės režisūros mokykloje, vėliau ir Paryžiaus Aukštojoje kino mokykloje FEMIS.

         Šiuo metu Inesa Kurklietytė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, bei Kazimiero Simanavičiaus universitete, vadovauja Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriui.

Organizatorius: Šiaulių kino meno klubas 

        

         

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA