Lapkričio 28 dieną 16 valandą Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyks vieša Remigijaus Ruokio paskaita „Vaizdo klipų kūrimas“. Režisierius, prodiuseris, televizijos laidų autorius, plačiajai visuomenei labiau žinomas kaip grupės „Gin’Gas“ vokalistas bei alternatyvios muzikos festivalių organizatorius, 1996 – 2002 metais buvo produktyviausias vaizdo klipų kūrėjas Lietuvoje.

 

Nepriklausomybės pradžioje Lietuvos pramogų pasaulyje vis dar vyravo estradinė muzika, dar tik kūrėsi pramoginės televizijos. Visuomenė troško naujovių, kitokių laidų, sekė viską, kas priminė Vakarų pasaulį. Pristatęs keletą netradicinių muzikinių projektų, R. Ruokis su bendraminčiais S. Pučinsku, K. Stumbriu ir E. Vaišvilaite įkūrė televiziją Šiauliuose. 1989 startavo laida “Nuo penktadienio iki penktadienio”, pradžioje ją leista transliuoti tik savo zonoje. Ieškodami geresnių sąlygų ir techninių galimybių, šiauliečiai išvyko į Kauną, taip gimė LNK televizija.

 

Televizijos augo, reikėjo užpildyti programų tinklelius. Tuo metu startavo kultinės laidos „Tangomanija“, „X klanas“, atsirado pirmieji vaizdo klipai. R. Ruokis savo kaip klipų kūrėjo karjerą pradėjo, kai A.Mamontovas paprašė vykti kartu į Prahą sukurti klipo dainai „Vieną kartą Paryžiuj“: „Klipą nufilmavau vienas paprasta kamera, tada techninių galimybių nebuvo ir biudžetai buvo juokingi, bet buvau krapštukas, dirbau preciziškai ir rezultatas buvo toks, kad visi svaigo“.

 

Klipuose, kaip ir TV laidose, R. Ruokis naudojo eksperimentinį montažą. Įgarsinimui buvo naudojami paprasti buitiniai magnetofonai, montuojant teko tiksliai skaičiuoti, skaityti iš nufilmuotų atlikėjų lūpų, kad garsas ir vaizdas atitiktų, nes garso kasetėje buvo 26 taktai per sekundę, o vaizdajuostėje – 24. Režisierius dirbo su talentingais operatoriais R. Šležu, T. Andrijausku, N. Gulbinu, jiems teko įveikti nemažai iššūkių.

 

R. Ruokis sukūrė daugiau nei 30 klipų, dirbo su „Sel“, „Junior“, „Lemon Joy“, “Uzi”, Rugiaveide, Luku ir kt.

 

 

 

Šiaulių kino meno klubo inf.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA