2013-03-23

   Sėkmė nekomercinio kino festivalyje labiausiai lydėjo šiauliečius

Praėjusį penktadienį Šaukėnuose vykusiame respublikiniame nekomercinio kino festivalyje „Kinas Šaukėnuose 2013“ konkursinėje programoje laureatu pripažintas šiauliečių Luko Aleinikovo ir Kornelijaus Stučkaus filmas-trilerio parodija "Užbaik, ką pradėjęs". Iš viso konkurse varžėsi varžėsi 25 filmai iš viso Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Airijos.

Šaukėnų kultūros centre praėjusį penktadienį surengtas respublikinio nekomercinio kino festivalis "Kinas Šaukėnuose 2013" ketvirtą kartą sukvietė būrį kino meno kūrėjų ir gerbėjų.
       Festivalio konkursinėje filmų programoje šiemet varžėsi 25 filmai iš visos Lietuvos, Didžiosios Britanijos bei Airijos. Filmus, kurių trukmė – iki 10 minučių, vertino komisija, susidedanti iš šiauliečio dokumentinio kino kūrėjo Algirdo Kulikausko, Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo Algio Krutkevičiaus, kelmiškės dokumentinio kino kūrėjos ir laidų redaktorės Ritos Ščiglinskienės, Šaukėnų bendruomenės pirmininkės Jūratės Gotautienės, kino kūrėjo Antano Kučinsko.


         Pirmoji vieta pripažinta Šiaulių moksleivių namų studijos jauniesiems kūrėjams Lukui Aleinikovui ir Kornelijui Stučkui, už vaidybinį filmą – trilerio parodiją "Užbaik, ką pradėjęs". Filmas-nugalėtojas truko vos dvi minutes.
       Antroji vieta teko šiauliečiui Gvidui Bindokui, už filmą "Inline", pasakojantį apie riedlentininkų rizikingą pomėgį ir jų nenuobodžią kasdienybę.
      Airijoje gyvenantis Andrejus Špilevojus pelnė trečiąją vietą už filmą "Matematika". Trečioji vieta taip pat pripažinta šiauliečiui Rolandui Gramavičiui, už animacinį filmuką "Gal kavos?".
     Specialieji prizai įteikti filmo apie Svilės šaltinius autoriui Karoliui Kairiui ir Pauliui Anužui iš Varnių – už filmą "Kelyje", pasakojantį apie keistuolį, įdomų žmogų.
      Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Kelmės rajono Vidsodžio pagrindinei mokyklai, už  filmuką "Mano pasaulis". Jauniesiems kūrėjams įteiktas šio krašto gyventojos Otilijos Blažinauskienės iškeptas originalus tortas.
     Pirmosios ir antrosios vietos laimėtojai apdovanoti DVD grotuvu ir laikrodžiu, trečiosios – šaukėniškių tautodailininkų dirbiniais.
     Nekomercinio kino konkursą Šaukėnuose rėmė daugybė verslininkų, ūkininkų, paprastų šaukėniškių. Koncertavo Šaukėnų kultūros centro muzikantai, dainininkai ir jaunieji šokėjai.
      Nekonkursinėje programoje festivalio žiūrovams parodyti Kelmės, Šiaulių autorių darbai. Retro filmų programoje – 1979 metais sukurtas filmas "Brandus trisdešimtmetis", pasakojantis apie tų metų kolūkio jubiliejų.
     Žiūrovai galėjo susipažinti su premjeriniu šaukėniškės kraštotyrininkės Elenos Burdulienės ir šiauliečio operatoriaus Ramūno Snarskio filmu, įamžinusiu Šaukėnų senkapius, kurių Šaukėnų krašte priskaičiuojama 34.


    Nekomercinio kino festivalį „Kinas Šaukėnuose 2013“ organizavo Šaukėnų kultūros centras, Kraštotyros muziejus, seniūnija, Šiaulių kino meno klubas.
     Festivalio rengėjai pasistengė, kad kas metai renginys būtų išskirtinis. Šiemet Šaukėnuose, per festivalį veikė Šiaulių kino muziejaus ekspozicija – su senąją kino technika, nuotraukomis iš prieš ketvirtį amžiaus ir seniau vykusių filmavimų aikštelių.

Šiaulių kino meno klubo inf.

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA