Šiaulių kino muziejuje portugalų dokumentinis filmas „José & Pilar”

2013-04-30

     Gegužės 3 d. (penktadienį) Portugalų kalbos diena Šiauliuose. 14-16 val. knygyne „Sielai“ (P. Višinskio g. 39) ir miesto bulvare vyks akcija „Saldūs skaitymai“. Organizatoriai kvies išbandyti savo jėgas skaitant citatas portugališkai. Drąsuolių lauks saldus prizas.


18 val. portugališko filmo „José & Pilar” pristatymas Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15). Tai dokumentinis pasakojimas apie portugalų rašytoją, scenaristą ir žurnalistą, 1998 metų Nobelio premijos lauretą José Saramango ir jo žmoną, žurnalistę Pilar del Río. Meilės, praradimų ir literatūros prisodrinta istorija apie vieno iš didžiausių 20-ojo amžiaus kūrėjo gyvenimą. Režisierius Miguel Gonçalves Mendes.

     Akcijos ir filmo pristatymo šiauliečiams tikslas – paminėti Portugalų kalbos dieną (gegužės 5-oji) bei populiarinti kalbą ir kultūrą. Ši akcija taip pat bus vykdoma gegužės 6 d. Kaune, gegužės 8 d. Vilniuje. Organizatorius – portugalų kalbos instituto Camões (Lisabona) lektorius Nuno Guimarães.

     Portugalijos ir Lietuvos kultūros ir meno asociacijo (ACAPL) Vilniuje vadovas Nuno Guimarães jau daugiau negu 8 metus gyvena ir dirba Lietuvoje. Dar būdamas Portugalijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė, jis rengė ir toliau vykdo daug svarbių kultūrinių projektų, suartinančių Lietuvą ir Portugaliją. Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose moko lietuvius studentus portugalų kalbos ir kultūros. Taip pat jis – pirmas Lietuvoje rašantis eiles portugalas, išleidęs šešis poezijos rinkinius. Bendras portugalų ir lietuvių poetų projektas – dvikalbė knyga „Poezijos signalai“.  Knygoje pristatomi 32 poetai su savo kūryba.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA