Šiauliuose vyksta korupcinės tematikos filmų festivalis “Drąsus žodis”

2013-05-02

 
    Kviečiame į „Transparency International“ Lietuvos skyriaus organizuojamą korupcinės tematikos filmų festivalį „Drąsus žodis“, kuris gegužės 6 - 8 dienomis vyks Šiaulių kino muziejuje, Aušros al. 15, Šiauliai. Festivalis Šiauliuose vyks bendradarbiaujant su Šiaulių kino meno klubu.


„Festivalio metu siūlome žiūrovams pažvelgti į korupciją ir skaidrumą per kino meno perspektyvą. Šiemet rodomi filmai meistriškai parodo, kaip dažnai nepastebima ir sunkiai įrodoma politikų, valstybės pareigūnų ir verslininkų korupcija neigiamai paveikia kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Tikimės, jog mūsų festivalio lankytojai bus įkvėpti filmų herojų ir prisidės prie skaidresnio gyvenimo kūrimo mūsų šalyje“, - sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.
Festivalio filmuose vaidina vienos ryškiausių Holivudo žvaigždžių (George Clooney, Sean Penn, Naomi Watts, Ryan Gosling ir kt.), kurių herojų istorijos pasakoja apie korupcijos priežastis, formas ir pasekmes bei kodėl žmonės pasirenka pasipriešinti korupcijai.

 


Festivalis „Drąsus žodis“ šiemet vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose balandžio 16 – gegužės 8 dienomis. Keturias savaites didžiausių miestų žiūrovai turi galimybę nemokamai pamatyti trilerius, dramas, veiksmo filmus, kuriuose ryški korupcijos problema: įvairios jos formos, priežastys ir pasekmės.


Su festivalio programa galima susipažinti www.drasuszodis.lt.


Lauksime Jūsų festivalio seansuose!
 „Transparency International“ Lietuvos skyriaus komanda


***
Festivalio programa Šiauliuose:


„Žaidimas be taisyklių“ (Fair game), 2010 m.
Režisierius: Doug Liman. Vaidina: Naomi Watts, Sean Penn.
Trukmė 115 min. Amžiaus cenzas nuo 12 m.
Filmas įkvėptas buvusios slaptos CŽV agentės Valeri Plaim gyvenimo įvykių. Baltieji rūmai Valeri pavedė surinkti įrodymus dėl masinio naikinimo ginklų Irake. Kai jos vyras pasidalino abejonėmis dėl tokių įrodymų egzistavimo su žiniasklaida, valdžios įniršis nukrypo į Valeri. Tai istorija apie piktnaudžiavimą ir slaptus interesus politikoje, kai nieko nevertos ne tik vieno, bet milijonų žmonių gyvybės.
Repertuaras:
- gegužės 6 d., 18 val., Šiaulių kino muziejus, Aušros al. 15, Šiauliai.  


„Korporacija“ (The Corporation), 2003 m.
Režisierius: Mark Achbar, Jennifer Abbott.
Trukmė 145 min.
Kritikų ir žiūrovų įvertintas dokumentinis filmas pasakoja apie korporacijų dominavimą ekonominiame, politiniame ir socialiniame gyvenime. Nagrinėdami konkrečius pavyzdžius, autoriai įspėja, kad dėl pelno korporacijos tapo pavojingomis bei naikinančiomis. Tačiau ieškoma atsakymų, ką drąsūs, išsilavinę žmonės gali padaryti, kad sustabdytų savanaudžių korporacijų poveikį.
 Repertuaras:
- gegužės 7 d., 18 val., Šiaulių kino muziejus, Aušros al. 15, Šiauliai.  


„Purvini žaidimai“ (The Ides of March), 2011 m.
Režisierius:George Clooney. Vaidina: Ryan Gosling, George Clooney.
Trukmė 107 min. Amžiaus cenzas: iki 16 metų rekomenduojama žiūrėti su tėvais.
„Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuota politinė drama pasakoja apie prezidentinę rinkimų kampaniją: juodąsias technologijas, šmeižtą, įžeidimus, provokacijas ir papirkinėjimą. Jaunas atstovas spaudai Stefenas Majersas (Ryan Gosling) – idealistas, anksčiau nesusidūręs su politinių žaidimų purvu. Tačiau ateina momentas apsispręsti, kas svarbiau: karjera, pergalė bet kokia kaina ar sąžinė?
Repertuaras:
- gegužės 8 d., 18 val., Šiaulių kino muziejus, Aušros al. 15, Šiauliai.  

 


Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA