Šiauliuose naujas Audriaus Lelkaičio filmas

 2013-05-15

      Gegužės 17d. 18:00 val. Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15) vyks naujo lietuviško filmo „Dingęs: Europos Sąjungos politinis gyvūnas“ peržiūra. „Dingęs“ - tai intensyvi publicistinė dokumentika apie pilietiškumą šiandieninėje Lietuvoje.

       Filme, neapeinant nė vieno aštraus ir skausmingo kampo, užfiksuotos 2012 metų visuomenės gyvenimo realijos – tai nepatogus ir atviras filmas apie mus, apie tai, kokie mes esame praėjus beveik dešimtmečiui nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

 

       Pagrindinis klausimas, kurį pradėjus kurti filmą režisieriui Audriui Lelkaičiui padiktavo Vilniaus oro uoste kalbinti išskrendantys lietuviai, buvo „kodėl vienur gyventi bloga, o kitur – gera?“ Ieškodamas atsakymo, režisierius įsitraukė ir visus metus buvo greta veikliausių Lietuvos gyventojų grupių – nuo akcijos „Darom“ iki nacionalistinių eitynių organizatorių, protestuotojų prieš R. Castelucci spektaklį bei „violetinės bendruomenės“ Garliavoje. Filmas tapo aikšte pasisakyti kiekvienam, paliekant žiūrovui galimybę pačiam įvertinti ir susidėlioti Lietuvos bendruomeniškumo paveikslą.


         „Aš gerbiu visus savo filmo herojus, nes kiekvienos bendruomenės, kurioms jie priklauso, deklaruojami tikslai dažniausiai lyg ir šviesūs. Tačiau objektyvūs vaizdai atskleidžia, kad daugelyje jų nuo tų tikslų nueinama į nekritišką, emocijomis pagrįstą mąstymą, kuriame dažnai nebelieka racionalumo“, – teigia A. Lelkaitis.

          „Manome, kad bendruomeniškumo problemos, nagrinėjamos filme „Dingęs“, yra aktualios visiems Lietuvos ir kitų panašią patirtį turinčių ES šalių žmonėms. Esame dėkingi, kad rėmėjų, visų pirma Europos Komisijos dėka turime galimybę šį filmą parodyti nemokamai“, - sako ŽTSI direktorė Dovilė Šakalienė.
 

         Kviečiame atvykti, pasižiūrėti, padiskutuoti.
 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA