Sekite Šiaulių kino naujiena mūsų Facebook puslapyje

 

Ką filmuoja šiauliečiai?

 

     2019-12-11

Šiauliečiai, kaip ir visi kiti mūsų planetos gyventojai, kažką, kažkaip, kažkada filmuoja.  Ypatingai šiais laikais, kai kiekvienas savo  kišenėje turi filmuojantį telefoną, o kas dešimtas ir filmuojantį fotoaparatą. Dažniausiai tai buitinio turinio vaizdeliai, kuriuose užfiksuoti šeimos nariai, draugai, naminiai gyvūnai, kelionės ar įvairios šventės. Tačiau yra tokių filmuotojų, kuriems filmavimas, tai žymiai rimtesnis užsiėmimas – jie kuria kiną. Būtent tokie kūrėjai įdomūs Šiaulių kino meno klubui, būtent todėl mūsų klubas kasmet rengia šiaulietiškų filmų festivalį „Filmuoja Šiauliai“.   

Žalias kinas Šiauliuose 

     2019-12-11

 Gruodžio 11 dieną užbaigtas Šiaulių kino meno klubo projektas „Žalias kinas“.  Vasaros pabaigoje kino mėgėjai buvo pakviesti kurti filmus aplinkosaugos, gamtos, miesto pažinimo tema.  

Ankstyvoji Šiaulių saviveiklinio kino istorija

2019-10-01

Neretai įvairių kultūros reiškinių atsiradimą sąlygoja technologiniai dalykai. 1957 metais Sovietų Sąjungoje buvo nuspręsta skatinti ir plėtoti meno saviveiklos sritį – mėgėjišką kiną, todėl tais metai į prekyba buvo išleistos pirmosios sovietinės kino kameros, skirtos masiniam vartotojui. Šių įrenginių kainos buvo labai didelės ir tik nedaugelis organizacijų galėjo jas įsigyti.

 

Mažojo Lietuvos kino istorija 

2019-09-05

 

Siekdami išsaugoti ilga ir spalvingą Lietuvos mažojo kino istoriją Šiaulių kino mėgėjai ėmėsi iniciatyvos ir įkūrė interneto svetainę www.kinomegejai.lt , kuri skirta šio reiškinio tyrinėjimams. Internete talpinami filmai, nuotraukos, dokumentai, interviu su autoriais.

 

Visus kas turi informacijos šia tema, kviečiame prisijungti ir pasidalinti.

 

 

Lietuvos kino mėgėjų sąjungai Šiauliuose – 50

 

     Gruodžio 8d. 14 valandą Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15, Šiauliai) vyks neeilinis Šiaulių neprofesionalaus kino kūrėjų susitikimas.

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA